Дий Бост на крачка от дабъл-дабъл при нова победа на Монако във Франция (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 21/11/2020 23:59

Дий Бост и Монако триумфираха за четвърти пореден път в Лига Про А. На свой терен американецът с български паспорт и неговите колеги разгромиха Лимож с 86-59 в изтеглен мач от 14-ия кръг. Баскетболистите на Звездан Митрович имат на сметката си и една загуба, като продължават да заемат четвъртата позиция във временното класиране. Следващата срещата във френския елит за Бост и неговите съотборници е на 5 декември, когато ще домакинстват на Нантер.

Домакините успяха да поведат с 2 точки в края на дебютния период, а във втората част увеличиха оборотите и на голямата почивка се изстреляха при 40-27. След прекъсването „монегаските“ нямаха спиране и до края спечелиха още по-лесно.

Бост се завърна в стартовата петица на участника в Еврокъп и показа, че се намира в добра форма. Българският национал остана на крачка от дабъл-дабъл. Гардът се отчете с 10 точки, 4 борби, 9 асистенции и 1 открадната топка за 19 минути в игра. При стрелбата си той бе 2/3 от средна дистанция, 2/4 зад дъгата и 0/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Никола Ребич реализира 15 точки за победителите, по 11 добавиха Даръл Уилис и Абдула Н‘дойе.

Джери Буциеле отбеляза 17 точки за гостите, Филип Скръб наниза 13.