Борислав Младенов изведе Римини до победа в Италия

Източник: Веселин Михайлов 21/11/2020 23:34

Борислав Младенов и Римини загряха преди началото на новия сезон в италианската Серия Б. Българинът и неговите съотборници постигнаха победа. Пред своя публика баскетболистите на Масимо Бернар спечелиха срещу Сенигалия със 79-54 в контрола. Следващият мач за Младенов и компания ще бъде на 29 ноември, когато ще приемат Чезена в първия кръг от регион А.

Домакините показаха по-добра още в началото на мача и след 10 минути вече имаха актив от 11 точки. През втората четвърт „раците“ продължиха да владеят инициативата и на полувремето поведоха с 43-26. След прекъсването нищо не се промени и двата тима доиграха спокойно мача.

Младенов демонстрира, че е готов за новия сезон. Бившият младежки национал постави името си сред реализаторите. Крилото отбеляза 17 точки.