Отлична Борислава Христова върна Горжов на победния път в Полша

Източник: Веселин Михайлов 21/11/2020 20:36

Борислава Христова и Горжов Виекополски триумфираха за трети път в шампионата на Полша. Пред своя публика българката и нейните съотборнички разгромиха Гдиня с 93-66 в среща от осмия кръг. Баскетболистките на Дариуш Мациевски имат на сметката си и две загуби, както и мач по-малко. На 24 ноември (вторник) Христова и компания ще бъдат домакини на Политехника Гданск в отложена среща от третия кръг.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от AZS AJP Gorzów Wielkopolski (@azsajpgorzow)

Началото на мача бе сравнително равностойно и в края на първата част гостите имаха аванс от 2 точки. Ситуацията на паркета се запази идентична до средата на втората четвърт, но след това домакините показаха съвсем различно лице и на голямата почивка на светлинното табло бе изписано 46-40 в тяхна полза. При подновяването на играта участникът в Еврокъп не отстъпи инициативата и започна да трупа двуцифрена преднина, за да сложи окончателно точка на спора.

Христова попадна в стартовата петица и не разочарова със своите изяви. Българската националка имаше ключова роля за изразителния успех, поставяйки името си сред реализаторите. Крилото остави на сметката си 17 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 чадъра за 26 минути престой на паркета. При стрелбата си тя бе 7/9 от средна дистанция 1/4 отвъд дъгата.

От нейните съотборнички Меган Густафсон реализира 19 точки, Черидийн Грийн добави 17 и 7 борби.Агнешка Шот-Хеймей остана с 15 и 7 овладени под двата ринга топки, Агнешка Качмарчик вкара 12.

Марта Марчинковска бе над всички за гостите с 16 точки и 9 борби, Джулия Базан отбеляза 14.