Левски поведе на Хасково 2012 в женските плейофи

Източник: Levskibasket.com 04/04/2013 20:49
Левски поведе на Хасково 2012 в женските плейофи (снимка: Sportsimages.bg)

В най-интересната серия от четвъртфиналите на тазгодишните плейофи Левски победи Хасково 2012 със 77-67 и поведе с 1-0. Играе се до две победи от три мача. Вторият мач е в Хасково, а тя ще се изиграе на 7-ми април (неделя) от 19.00 часа. Евентуален трети мач ще върне серията в София, а той ще се проведе на 10-и април в зала "Универсиада".

Гостенките от Хасково стартираха по-добре срещата и в края на първата четвърт имаха аванс от 6 точки - 23-17. През втората част Хасково 2012 дори поведе с двуцифрен точков актив, но на почивката Левски свали до само 7 точки - 30-37.

След подновяването на играта Левски игра по-сполучливо в нападение и само за една четвърт реализира цели 33 точки срещу само 15 за съперника. Така в края на частта резултатът вече бе в полза на домакините - 63-52. Много силно в тази четвърт игра Христина Иванова, която бе в основата на обрата за своя отбор.

"Сините" решиха срещата в своя полза до средата на последната част, когато дори поведоха и с 18 точки разлика. Накрая Хасково 2012 свали до само 10 - 77-67, но това означаваше, че Левски повежда в серията с 1-0 победи.

Много силно за победителките игра Хриситна Иванова, която отбеляза 22 от своите 27 точки през второто полувреме. Тя бе точна и 5 пъти от зоната за 3 точки. Радослава Бъчварова направи дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби, а много добре се включи също Даниела Петева - 13 точки плюс 6 борби.

Най-добра за Хасково 2012 бе Анита Тейлане, която бе на един "чадър" от трипъл дабъл с 14 точки, 15 борби и 9 блока. Най-резултатни с по 17 точки бяха Амра Мехмедич и Николина Николич.

В останалите две срещи, играни днес Дунав 8806 елиминира Рилски спортист с 2-0 в серията, а Монтана 2003 поведе на Берое след много труден успех у дома с 64-59.