Николай Вангелов на висота за Наполи в Италия

Източник: Веселин Михайлов 26/10/2020 14:57

Николай Вангелов и Наполи претърпяха първа загуба в турнира за Суперкупата на Италия в Серия Б. Вангелов и копания отстъпиха при визитата си на Виртус Поцуоли с 61-80 във втори мач от група Q в надпреварата. Така играчите на Енцо Патрицио вече разполагат с баланс от една победа и една загуба, като все още имат реални шансове да си гарантират място в следващия етап. На 28 октомври Вангелов и неговите съотборници ще домакинстват на Салерно.

Домакините демонстрираха по-добра игра в началото на мача и още в края на последната част вече имаха аванс от 13 точки. Във втората продължиха да доминират и на голямата почивка се изстреляха с 54-27. След паузата ситуацията не се промени и двата тима доиграха спокойно мача.

Вангелов започна в стартовата петица и се представи на добро ниво. Центърът записа 10 точки, 4 борби и 1 открадната топка за 22 минути в игра. При стрелбата си бившият младежки национал бе 5/5 от средно разстояние.