Левски излъга Берое след трилър в Стара Загора (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 18/10/2020 20:19
Левски излъга Берое след трилър в Стара Загора (ВИДЕО) Берое Стара Загора

Левски Лукойл изкова втора поредна победа през новия сезон в НБЛ. Четата на Константин Папазов оцеля срещу Берое Стара Загора със 79-77 в среща от втория кръг, изиграна в зала „Общинска“. В герой за победителите се превърна Тайрън Брейзълтън, който отбеляза победния кош. Така „зелено-белите“ вече имат баланс от победа и загуба. В групата на „сините“ липсваха Чавдар Костов и Дианджело Райли,който все още не е картотекиран, а  повторен дебют направи Николай Михайлов. За старозагорци в игра се завърна Седариан РейнсНа 25 октомври Левски ще приеме Академик Пловдив, ден по-късно играчите на Любомир Минчев ще гостуват на Балкан Ботевград.

В началните минути преобладаваха размяната на точни стрелби и честата смяна на водачеството, като грешките също изобилстваха през повечето време. До края на встъпителната част ситуацията на паркета не се промени, а силни изяви на Христо Захариев позволиха на гостите да си осигурят крехка преднина от точка.

„Сините“ развалиха статуквото на бърза ръка още в началото на втората десетка, когато сътвориха серия от 12-3, дело на Йордан Минчев, Венцислав Петков и Захариев, за да направят аванса си двуцифрен. Старозагорци си стъпиха на краката и постепенно възстановиха паритета с помощта на Брейди Роуз, Седариан Рейнс и Николай Стоянов, а на голямата почивка светлинното табло светеше при 33-33.

След паузата „зелено-белите“ демонстрираха съвсем различно лице и започнаха да трупат аванс чрез Ракуан Мичъл, Келйъб Бишъп, Станислав Ваклинов и Стоянов, които бяха под пара в този момент. Силни изяви на Константин Тошков, Тасич и Петков дадоха възможност на столичани да си мечтаят за обрат, но Стоянов, Роуз и Мичъл изстреляха заралии с 5 точки напред в края на третия период.

Берое нямаше намерение да отстъпва инициативата и се чувстваше комфортно в ролята на лидер във встъпителните минути на заключителната четвърт. Левски не остана длъжен и отговори след добри прояви на Тайрън Брейзълтън, а две тройки на Тасич докараха нещата до равенство. В следващия момент Райън Райт и Брейзълтън дадоха на гостите 3 точки актив. Мичъл съхрани надеждите на домакините за обрат, а тройка на Бишъп им позволи да се докопат до равенството при оставащи 45 секунди. Последва по една грешка и за двата отбора, след което Брейзълтън изведе „сините“ с две точки. В ответната атака Мичъл и Бишъл се отчетоха с по един пропуск и мачът свърши.

Данило Тасич отново блесна за победителите със своите 18 точки и 12 борби. Венцислав Петков реализира 14, включително и точни изстрела зад дъгата. Христо Захариев финишира с 13 и 7 овладени под двата ринга топки, Йордан Минчев вкара 12.

Николай Стоянов регистрира 17 точки и 8 борби за старозагорци. Брейди Роуз наниза 15, по 13 добавиха Ракуан Мичъл и Седариан Рейнс, като вторият има на сметката си и 7 овладени под двата коша топки. Кейлъб Бишъп отбеляза 11 точки.