Монтана 2003 с нов рецитал в женската А група

Източник: Веселин Михайлов 18/10/2020 12:36
Монтана 2003 с нов рецитал в женската А група Монтана 2003

Монтана 2003 записа втора категорична победа от началото на сезона в А група за жени. Четата на Стефан Михайлов отнесе Черно море Одесос със 117-42 в изтеглена среща от седмия кръг. В зала „Младост“ монтанки направиха мача безинтересен още в първия период и това бе всичко. Това е втори изразителен триумф за носителя на Суперкупата на България в рамките на по-малко 24 часа след успеха срещу Шампион 2006. За Черно море това бе втора поредна загуба в шампионата, след като вчера загуби от Славия.

В групата на участника в Адриатическата лига отново липсваше Димана Георгиева, но официален дебют направи Изабела Рамона. Извън състава остана Снежана Алексич, която е третата чуждестранна състезателка. На 24 октомври двата тима отново ще се срещнат, но този път баскетболиските на Венцислав Гечев ще домакинстват на монтанки.

Интригата се изпари още в началото на мача, когато Изабела Рамона, Александра Петрова и Евгения Нацкина направиха така, че домакините да си осигурят двуцифрена преднина. До края на първата част гостите не успяха да се противопоставят на добрата игра офанзивен план на своите съпернички, които се изстреляха с 21 точки.

Дебора Филипова пое диригентската палка през втората десетка и преднината на монтанки започна да придобива още по-стряскащи размери. В лагера на варненки нищо не се промени и на голямата почивка участникът в Адриатическата лига се оттегли при 63-15.

След подновяването на играта Монтана продължи да доминира и оттам връщане нямаше.

Габриела Ангелова се отличи за победителките с 25 точки и 11 борби, Йоана Иванова допринесе за категоричния успех със 17 и 19 овладени под двата ринга топки. Дебора Филипова записа 14, 7 овладени под двата коша топки и 10 асистенции. Симона Стоянова вкара 15, по 11 нанизаха Изабела Рамона, Александра Петрова и Кристина Борисова, която остави на сметката си и 10 борби.

Зехра Салим бе над всички за Черно море с 25 точки и 9 борби, към които прибави и 4 точни изстрела зад дъгата.