Монако с нова победа във Франция, Дий Бост отново на висота (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 17/10/2020 22:18

Дий Бост и Монако постигнаха втора поредна победа в Лига Про А. Пред своя публика американецът с български паспорт и неговите колеги разгромиха Елан Шалонс 90-60 в мач от петия кръг. Първоначално тази среща бе отложена заради пандемията с коронавирус във Франция, но въпреки това се проведе с друг начален час. Играчите на Звездан Митрович имат на сметката си два успеха и една загуба, но и два мача по-малко, като се намират на осмото място във временното класиране. На 24 октомвриБост и неговите съотборници ще гостуват на Шоле.

Домакините наложиха волята си през първата част, спечелена с 26-11. Във втората „монегаските“ продължиха да доминират и на голямата почивка поведоха с 19 точки. След паузата участникът в Еврокъп не намали оборотите и окончателно сломи съпротивата на своя съперник.

Бост за пореден път попадна в стартовата петица и демонстрира, че се намира в добра форма. Българският национал се отчете с дабъл-дабъл. Гардът записа 14 точки, 3 борби, 10 асистенции и 3 откраднати топки за 24 минути в игра.

Маркъс Найт отбеляза 17 точки за победителите, Деймиън Ингълс добави 14Матиас Лесор записа 12 и 6 борби.