Славия громи на старта в женската А група (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 17/10/2020 21:52
Славия громи на старта в женската А група (ВИДЕО) БФБ

Славия стартира с победа новия сезон в А група за жени. Баскетболистките на Силвия Пеева разгромиха Черно море Одесос с 87-43 в мач от първия кръг. В зала „Триадица“ столичанки улесниха задачата си още през първата част, спечелена с 26-4. Официален дебют с екипа на „белите“ направи Цветомира Шаренкапова, която се завърна в игра след повече от година отсъствие. На 24 октомври тимът от столицата ще бъде домакин на Монтана 2003, докато утре (неделя) състезателките на Венцислав Гечев ще гостуват именно на монтанки в изтеглен мач от седмия кръг.

Домакините бяха пълни господари още от самото начало на мача и стартираха със серия от 26 безответни точки, дело на Цветомира Шаренкапова, Виолета Григорова и Валерия Алексиева. В лагера на варненки пък цареше пълен хаос и техните съпернички имаха актив от 22 точки в края на първата част.

През втората четвърт доминацията на столичанки стана още по-сериозна и постепенно преднината им продължи да набъбва. Гостите трудно намираха път към коша на съперника и на голямата почивка „белите“ вече водеха с 43-16.

При подновяването на играта нищо не се промени и двата тима доиграха спокойно мача.

Патриция Балова стана най-резултатна за столичанки с 14 точки, включително и 4 тройки. Цветомира Шаренкапова записа 12, Валентина Веселинова има 10.

Зехра Салим бе над всички за варненки с дабъл-дабъл от 25 точки и 16 борби, но нейните усилия се оказаха крайно недостатъчни.