Рилски отмъкна победата от Пловдив след две продължения (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 17/10/2020 21:28
Рилски отмъкна победата от Пловдив след две продължения (ВИДЕО) basketball.bg

Рилски спортист триумфира за първи път през новия сезон в НБЛ. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров оцеляха срещу Академик Пловдив с 99-89 след две продължения в мач от втория кръг. В зала „Сила“ самоковци бяха в ролята на лидери през огромна част от срещата, но едва във второто продължение стигнаха до ценния триумф и нанесоха първа загуба на пловдивчани. В игра за „студентите“ се завърна Николай Николов. По този начин двата отбора могат да е похвалят с по една победа и загуба. На 25 октомври Рилски ще домакинства на Ямбол, докато четата на Йордан Янков ще гостува на Левски Лукойл.

Началото на срещата предложи честа смяна на водачеството. Гостите обаче успяха да развалят статуквото и си изградиха известна преднина с помощта на Алекс Симеонов, Павлин Иванов и Златин Георгиев. Адриян Секулов се разигра и върна домакините в играта, но тройка на Деян Карамфилов оформи 23-17 в полза на техните съперници след 10 минути игра.

Самоковци демонстрираха по-добра игра в началото на втората десетка и продължиха да владеят инициативата, като в главни действащи лица се превърнаха Мирослав Васов и Симеонов. В тези минути за пловдивчани добре действаха Обрад Томич и Йере Вучица, но на полувремето „скиорите“ се радваха на аванс от 8 точки.

При подновяването на играта Рилски нямаше никакво намерение да спира с доброто си представяне и извърши серия от 17-6, дело на Брендън Браун, Иванов и Георгиев, за да направи актива си още по-сериозен. До края на периода силните изяви на Васил Бачев и Николай Николов не дадоха желания ефект на „студентите“ и Рилецо успя да дръпне с 12 точки.

Ефективността в офанзивен план и на двата тима драстично намаля в последната част. Това не попречи на Академик да редуцира пасива си само до 5 точки чрез Бачев, Томич и Вучица. Браун отвърна с един наказателен удар, но Николов и Бачев бяха точни за дъгата и оставиха надеждите за обрат на домакините живи при по-малко от минута. След това Трей Портър трепна на два пъти от наказателната линия, а Томич докара нещата до равенство. В ответната атака Иванов и Георгиев не успяха да поразят целта и развръзката остана за продължението.

Драмата бе пълна в допълнителното време, когато лидерството често сменяше своя притежател. При по-малко от минута тройка на Иванов изведе гостите с 3 точки, а малко след това съдиите отсъдиха техническо на Антъни Гуджино за симулация. Браун изпусна от фаула, а Гудижно реализира зад дъгата с тройка и паритетът бе възстановен. В последното нападение Иванов пропусна зад арката и мачът отиде във второ продължение.

Във второто продължение именно Иванов взе нещата в свои ръце и даде спокойствие в редиците на самоковци. Тройка на Николов доближи „студентите“ само до 2 точки, но Васов върна жеста, а кош на Николас Карвачо подпечата победата на „скиорите“.

Брендън Браун блесна за „скиорите“ с 23 точки и 6 борби, Павлин Иванов го последва с 22. Мирослав Васов остана с 12, по 11 отбелязаха Алекс Симеонов и Златин Георгиев, който се отчете и с 8 овладени под двата ринга топки.

Йере Вучица, Васил Бачев (6 асистенции) и Николай Николов (8 борби) отговориха с по 17 точки за Академик. Обрад Томич финишира с 11 и 7 овладени под двата ринга топки, Антни Гуджино остана с 10 и 9 борби.