Ямбол нокаутира Черно море (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 17/10/2020 19:55
Ямбол нокаутира Черно море (ВИДЕО) basketball.bg

Тимът на Ямбол потегли с победа в началото на новия сезон в НБЛ. Селекцията на Тони Дечев се наложи над Черно море Тича с 87-68 среща от втория кръг, изиграна в зала „Диана“. Ямболии имаха превес през огромна част от мача и по този начин успяха да триумфират. Официален дебют с екипа на „жълто-черните“ направи Иван Лилов. Така баскетболистите на Галин Стоянов вече имат две загуби, а тимът от Града край река Тунджа е с мач по-малко. На 25 октомври ямболии ще гостуват на Рилски спортист, а следващият мач на Черно море е на 2 ноември, когато ще гостува на Спартак Плевен.

Ниската резултатност излезе на преден план в началните минути, но това не попречи на домакините да наложат волята си главно чрез Андрей Иванов. Последователно диригентската палка от своя съотборник поеха Евгени Василев, Ерик МакГил и Уили Атууд, които осигуриха на ямболии 6 точки разлика в края на дебютната част.

МакГил и Атууд продължиха да тровят нервите на съперниковата защита в следващия период, а към тях се присъединиха още Иван Лилов и Джейк Рос, които демонстрираха точен мерник и направиха така, че авансът на „жълто-черните“ да придобие двуцифрени измерения. Последва известно оживление в редиците на гостите с помощта на Веселин Георгиев, Мартин Коцев и Александър Янев, но на голямата почивка светлинното табло светеше при 47-34 в полза на техните съперници.

След прекъсването тимът от Града край река Тунджа не намали оборотите и продължи да се чувства комфортно в ролята на лидер. „Моряците“ направиха опит да се върнат в играта с добри изяви на Коцев, Георгиев и Янев, стопявайки част от изоставането си. В този момент Дарин Иванов даде тон на домакините, а Рос също напомни за себе си и изстреля домакините с 14 точки напред преди последната десетка. В заключителната десетка ямболии не изпуснаха контрола върху събитията на паркета и това се оказа достатъчно да запишат първа победа в българския елит.

Ерик Макгил даде тон на победителите с 14 точки, Джейк Рос допринесе за успеха с 13, 8 борби и 5 асистенции. По 12 нанизаха Иван Лилов, Уили Атууд и Андрей Иванов, който остави срещу името си и 11 овладени под двата ринга топки.

Милош Чойбашич записа 14 точки и 9 борби за варненци, Веселин Георгиев добави 13 и 4 тройки, Александър Стойков вкара 10.