Джеймс Хардън изпепели Далас в епичен мач (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 01/08/2020 11:21

Хюстън Рокетс се доближи до четвъртото място в Западната конференция при рестарта на сезона в НБА. В “Дисни Уърлд”, Орландо баскетболистите на Майк Д′Антони се наложиха над Далас Маверис със 153-149 след продължение в един от най-зрелищните мачове при подновяването на сезона. Двата тима не излъчиха победител в редовното време, но „ракетите“ наложиха волята си в допълнителните пет минути. Хюстън продължава да се намира на петото място с баланс от 41 победи и 24 загуби, докато играчите на Рик Карлайл заемат седмата позиция с актив от 40 успеха и 28 поражения. На 3 август „ракетите“ ще имат за съперник Милуоки Бъкс, а Далас ще срещне Финикс Сънс.

Честата размяна на кошове даде ход на мача и в края на встъпителната четвърт светлинното табло светеше при 42-42. Тенденцията се запази и през повечето време от втората част. Постепенно Кристапс Прозингис, Тим Хардауей и Трей Бърк се развихриха, за да изстрелят символичните домакини с 10 точки напред на голямата почивка.

След паузата Далас нямаше намерение да отстъпва водачеството, макар че Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън правеха всичко по силите си да върнат символичните гости в играта, като често стопяваха пасива им до точка. Постепенно Лука Дончич пое диригентската палка, а впоследствие щафетата пое Прозингис, който осигури на Маверикс 11 точки преднина преди последния период.

Маверикс продължиха да имат контрол върху събитията на паркета и през цялата заключителна четвърт. Рокетс обаче не останаха длъжни и започнаха да топят изоставането си с невероятни прояви на Робърт Ковингтън, Хардън и Уестбрук, които доближиха тима си само на 2 пункта при оставащи 6 секунди. В ответната атака Сет Къри вкара сам един наказателен удар, а същото стори и Хардън, но след това Ковингтън направи добавка и изравни резултата. В последното нападение Дончич не успя зад дъгата и развръзката остана за продължението.

Драмата бе пълна в допълнителните 5 минути, когато водачеството често сменяше своя притежател. Впоследствие силни изяви на Хардън вдъхнаха увереност в редиците на Рокетс, които взеха минимална преднина и удържаха победата.

Джеймс Хардън нямаше спиране за „ракетите“ и остави срещу името си страхотните 49 точки, допълнени с още 9 борби и 8 асистенции. Ръсел Уестбрук го последва с 31, 11 овладени под двата ринга топки и 8 завършващи подавания. Даниел Хаус реализира 20 пункта, включително и 6 точни изстрела отвъд дъгата.

Кристапс Прозингис отговори за Маверикс с чудовищен дабъл-дабъл от 39 точки и 16 борби. Лука Дончич фиксира трипъл-дабъл от 28, 13 овладени под двата коша топки и 10 завършващи паса. Трей Бърк блесна с 31 пункта, от които 8/10 зад арката. Тим Хардуей финишира с 24 и 5 тройки.