Милуоки и Янис засенчиха Бостън (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 01/08/2020 10:25

Тимът на Милуоки Бъкс направи огромна крачка към бетонирането на първо място в Източната конференция при рестарта на НБА. Селекцията на Майк Буденхолзър отказа Бостън Селтикс със 119-112 в среща, изиграна в “Дисни Уърлд”, Орландо, Флорида. „Елените“ бяха в ролята на лидери през по-голямата част от мача, но едва в заключителните минути успяха да триумфират. Милуоки вече разполага с 52 победи и 12 загуби, а баскетболистите на Брад Стивънс са трети с баланс от 43 успеха и 22 поражения. На 3 август Бъкс ще срещнат Хюстън Рокетс, докато Бостън ще играе срещу Портланд Трейл Блейзърс.

Символичните домакини поеха контрола върху събитията на паркета и поведоха с двуцифрена преднина чрез Янис Андетокумбо, Крис Мидълтън и Уесли Матюс. Селтикс надигнаха глава и стопиха част от изоставането си с епизодични изяви на Кемба Уокър, но в края на първия период техните съперници имаха 8 точки аванс. „Елените“ не отстъпиха инициативата през цялата втора четвърт и това им позволи на голямата почивка да се оттеглят при 64-58.

Значителна промяна не настъпи и при подновяването на играта, въпреки че символичните гости не се отказаха да търсят обрата. Впоследствие „келтите“ увеличиха оборотите с помощта на Джейлън Браун, Маркъс Смарт, Гордън Хейуърд и Уокър, за да се докопат до равенството след 36 минути игра.

Андетокумбо напомни за себе си в началото на заключителната част и даде известно спокойствие на Бъкс. В този момент Брадли Уонамейкър и Браун дадоха тон на тима от щата Масачузетс, който обърна развоя на събитията в своя полза. Последваха размяна на кошове, а равенството отново бе на дневен ред при по-малко от 3 минути до края. След това обаче „елените“ развалиха статуквото и довършиха мача със серия от 12-5, дело на Донте Дивинченцо, Андетокумбо и Мидълтън, за да сложат точка на спора.

Янис Андетокумбо изригна за победителите с 36 точки, 15 борби и 7 асистенции. Крис Мидълтън го последва с 18 пункта, Брук Лопес има 14, Донте Дивинченцо остана с 10.

Маркъс Смарт бе над всички за Селтикс с 23 точки, Джейлън Браун наниза 22, Гордън Хейуърд реализира 17, Кемба Уокър се отчете с 16.