Левски спечели Топ 6 на Балканската лига

Източник: Levskibasket.com 26/03/2013 20:52
Левски спечели Топ 6 на Балканската лига (снимка: Sportsimages.bg)

Пета поредна победа постигна Левски в Топ 6 на ЕВРОХОЛД Балканска лига. Като гости на Рилски спортист в Самоков „сините“ се наложиха със 74-69 и по този начин вече имат 7 победи и само 2 загуби в класирането. Така един кръг преди края Левски не може да бъде изместен от първата позиция, тъй като втория в класирането Галил Гилбоа е със загуба повече и по-лош баланс в мачовете помежду им.

Още преди днешния двубой двата отбора бяха класирани за финалната четворка в турнира и по регламен ще се срещнат отново на полуфинал в нея. В последния кръг от Топ 6 "сините" ще гостуват на Теодо в Черна гора, а Рилски ще бъде на визита в Израел за мач с Галил Гилбоа.

Левски доминира през цялото време на срещата като водеше от началото до края. Водени от Марко Маринович със силна серия в началото „сините“ дръпнаха и поддържаха комфортен аванс до почивката, секунди преди която Тери Смит вкара тройка с табло за 34-33 в полза на Левски.

Възпитаниците на Тити Папазов веднага в началото на второто полувреме отново натрупаха аванс, който по средата на последната десетка достигна дори и 18 точки разлика. Последва отпускане в редиците на Левски, а Рилски спортист отговори със собствена серия. В заключителните моменти имаше малка интрига, но Маринович бе най-съобразителен в собствените си пропуски от наказателната линия и майсторски донесе успеха на своя отбор. Краен резултат 74-69 в полза на Левски.

Триото сърби отбеляза 45 общо 74 точки за своя тим. Маринович вкара 21 точки, 16 добави Младен Пантич, а Неманя Протич се отчете с 9.

За Рилски спортист Тери Смит завърши с 19 точки, Бранко Миркович добави 11, а американският център Бракстън Дюпри вкара 10.

Двата тима се срещат в много по-важен мач в петък (29 март) вечер от 20.00 часа в зала „Универсиада“ в София. Тогава те ще са съперници в редовен мач от Националната баскетболна лига.