Левски с първи успех у дома в Балканската лига

Източник: Levskibasket.com 13/11/2013 09:29
Левски с първи успех у дома в Балканската лига (сн. Sportsimages.bg)

След две поредни загуби в първите два кръга от Балканската лига, Левски направи две поредни победи в третия и четвърти кръг. След като би като гост КБ Пея, по-рано днес "сините" се наложиха и над Теодо Тиват с 91-85 за своята първа победа у дома в тазгодишното издание на Балканската лига.

През първото полувреме гостите се откъснаха дори с двуцифрен аванс, но на почивката Левски си върна преднината и водеше с 45-44. След почивката преднината на Левски на няколко пъти мина 10 точки, но накрая гостите я свалиха дори до само 3. Все пак с по-разумна игра "сините" устояха на натиска и записаха важен успех.

"Сините" имаха страхотна успеваемост от тройката, като отбелязаха 16 тройки или цели 48 точки зад дъгата. Гостите играха зона почти през цялото време, а това бе използвано максимално добре от стрелците на Левски.

Много силен мач за Левски изигра американецът Джумейн Джоунс, след като той завърши с 12 точки, 19 борби и 8 асистенции и бе близо до трипъл дабъл. Най-резултатни с по 18 точки пък бяха Павел Иванов и Лайънъл Чалмърс.

За гостите Саво Джиканович вкара 17, а Никола Вучурович завърши с 15 точки.

Следващият мач на Левски в Балакнската лига е повторение на последните два финала в надпреварата - „сините“ гостуват на 20 ноември на Галил Гилбоа в Израел.