Ямбол загря за Лукойл

Източник: Веселин Михайлов 20/04/2017 18:17
Ямбол загря за Лукойл basketball.bg

Ямбол приключи редовния сезон в НБЛ Виваком с победа срещу тима на Левски 2014 с 93-81 точки. Срещата се игра в зала "Диана" и бе от последния кръг на първенството, като домакините водеха през цялата среща и закономерно се поздравиха с успеха. Играчите на Петър Петров приключват сезона на осмото място с актив от 6 победи и 17 загуби, като ще срещнат отбора на Лукойл Академик в плейофите. Левски пък се простиха с всякакви шансове да играят в елиминациите още преди две седмици, с което останаха на последното място с баланс 4-19.

Домакините тръгнаха силно чрез Николай Върбанов, Стоян Петков и Станислав Говедаров за 9-3. Кирил Райков отговори с две точки, но добрите минути за "непреклонните" продължиха с пълна сила, понеже Върбанов и Петков продължиха да тормозят защитата на гостите, а с кош на Венцислав Петков, ямболии поведоха с двуцифрена преднина. Разликата се запази до края на частта, макар че Павел Иванов намали за "сините", а Върбанов оформи 23-10 след дебютната част.

Чудесната игра на ямболии не спря и през вторите 10 минути, като тя стартира със серия от 7-2, дело на Стойо Чолаков и Петков, с което разликата стигна 19 точки. Столичани не се отказаха и съкратиха изоставането си под 10 на два пъти, след като Ангел Пейчинов и Иванов показаха точна ръка от далеч, а Крум Дойчинов помогна също с отлични изяви под коша. При оставащи по-малко от 2 минути домакините се стегнаха, отговориха с 8-2, дело на Цветослав Острев, Евгени Иванов, Говедаров и Върбанов, с което поведоха с 52-36 на полувремето.

Ситуацията не се промени и след подновяването на играта, а разликата, ту падаше до 10 точки, ту се вдигаше. Райков я направи 54-44 след кош отвъд дъгата, това мобилизира играчите в жълти екипи, които извършиха серия от 13-2 в рамките на 2 минути и вдигнаха аванса си до 21, като Върбанов и Петков бяха главните действащи лица за нея. Размяната на точки продължи, Ямбол бе напред със 75-60 преди последната част.

Столичани опитаха последен щурм в заключителната четвърт и с помощта на Станислав Славейков, Иванов и Райков се доближиха до минус 10 пункта. В този момент домакините решиха мача, като при оставащи 5 минути Петков и Върбанов отново вдигнаха аванса си до 15 пункта и така всичко приключи.

Николай Върбанов изригна с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби, а с 18, 9 асистенции и 4 тройки се отчете Венцислав Петков. 14 вкара Станислав Говедаров, по 10 имат Цветосвлав Острев и Стоян Петков, като вторият грабна и 7 борби.

Павел Иванов се представи най-силно за столичани, след като наниза 28 точки, включително и 4 далечни изстрела. 17 и 7 борби добави Станислав Славейков, Кирил Райков оформи дабъл-дабъл от 14 и 12. Крум Дойчинов реализира 9 пункта .