Балкан дръпна в борбата за петото място

Източник: Веселин Михайлов 08/04/2017 20:55
Балкан дръпна в борбата за петото място basketball.bg

Отборът на Балкан Ботевград взе важна победа в "НБЛ Виваком", с което успя да дръпне в класирането, тъй като спечели срещу тима на Ямбол със 78-69 точки. Двубоят се игра в "Арена Ботевград" и бе равностоен през първите 35 минути, но от там нататък "зелените" измъкнаха успеха след по-добра игра. Балкан дръпна в борбата за петото място пред Спартак, като вече има 12 успеха и 10 загуби, докато Ямбол мина осми с актив 6-16, като със същия баланс е и отборът на Черно море. В предпоследния кръг, следващата седмица, ботевградчани приемат тима на Плевен в решаващ двубой, докато "жълто-черните" ще гостуват във Варна

Встъпителната част премина без сериозни откъсвания в резултата и от двете страни. Станимир Маринов и Евгени Иванов размениха по кош, а Михайло Секулович наниза три поредни фала. Николай Върбанов и Венцислав Петков изведоха гостите напред, но Маринов доведе нещата до равенство 7-7. Равностойните минути властваха на терена, като Стоян Петков даде аванс от три точки на своите, но Маринов го намали за 19-18 в полза на гостите.

Никой не успя да вземе инициативата и през вторите 10 минути, като имаше непрестанни изравнявания  на резултата, а лидерството се сменяше и в двете посоки. При по-малко от 2 минути Андрей Иванов реализира кош за минус 1 точка, но Секулович отговори с два точни фала. Петков върна лидерската позиция на гостите, а Травис Дениелс затвори частта от наказателната линия при 41-38

Ботевградчани тръгнаха чудесно през третия период след 8 безответни точки, дело на Душан Цветкович, Амин Хот и Секулович, след което дръпнаха с 11. Домакините дълго бяха напред, но в последните 4 минути гостите бяха тези, които взеха нещата в свои ръце, понеже отвърнаха със серия от 14-6. Заслугата за нея пък беше на Петков, който доближи тима си до 59-56 преди последната част.

Възходът на ямболии не спря до тук, защото Стойо Чолаков и Иванов обърнаха в полза на гостите в първите минути на заключителната четвърт. Крехката разлика продължи да бъде на дневен ред до 5 минута, когато "зелените" увеличиха оборотите и обърнаха нещата в своя полза. Серия от 16-6 осигури успеха на ботевградчани, а главни действащи лица бяха Секулович, Маринов, Дениелс и Хот, които сложиха точка на спора.

Михайло Секулович бе над всички днес, като записа чудовищен дабъл-дабъл от 22 точки и 15 борби. Станимир Маринов се включи с 20 точки и 8 асистенции за успеха, докато Травис Дениелс реализира 15 пункта. С 10 е Амин Хот, а Душан Цветкович добави 8 от скамейката.

Стоян Петков наниза 21 точки за загубилите, а 16 добави Николай Върбанов. Цветослав Острев вкара 8, докато със 7 е Евгени Иванов