Фенербахче отметна и Олимпия Милано в Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 24/11/2022 23:40
Фенербахче отметна и Олимпия Милано в Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Фенербахче удължи своята успешна поредица на четири последователни победи в Евролигата. Баскетболистите на Димитрис Итудис надиграха Армани Олимпия Милано с 82-72 в мач от десетия кръг. В „Медиоланум Форум“ турците трябваше да играят ролята на догонващи през голяма част от първото полувреме, но след подновяването на играта показаха съвсем различно и обърнаха хода на събитията в своя полза, за да нанесат шеста поредна загуба на италианците в най-престижната клубна надпревара на Стария континент.

„Фенерите“ продължават да са едноличен лидер в подреждането, като срещу името им личат девет успеха и само едно поражение, докато играчите на Еторе Месина се смъкнаха до незавидната 18-та позиция с три победи и седем загуби. На 2 декември (петък) тимът от Истанбул ще приеме Макаби Тел Авив, а Олимпия ще гостува на Баскония.

Тимоте Лувау-Кабарро дадоха глътка въздух и ранно водачество на домакините в началото. Тони Джекири е опита да отговори на предизвикателството за гостите, преди Наз Митру-Лонг да се намеси и изведе италианците до разлика от 6 точки след 10 минути игра.

„Червените“ поставиха силен старт на втората част и постепенно се поздравиха с двуцифрена разлика, изградена от Николо Мели и Митру-Лонг. Скоти Уилбекин намери себе си и доведе до стабилизиране в турските редици, но на полувремето на светлинното табло бе изписано 37-32 в полза на италианците.

Началото на третия период се превърна в размяна на точни стрелби. Ник Калатес и Найдъл Хейс-Дейвис помогнаха на турците да стигнат до пълен обрат. От своя страна Лувау-Кабарро и Митру-Лонг опонираха добре за действащия шампион на Италия, но Марко Гудурич също се прояви във важните моменти допринесе за това „фенерите“ да дръпнат с 10 точки в края на третата десетка.

Девин Букър, Хейс-Дейвис и Гудурич комбинираха своите усилия и внесоха допълнително спокойствие на тима от Истанбул. Отборът от Милано отново опита да се върне в играта с помощта на Девон Хол, Митру-Лонг и Лувау-Кабарро, но Хейс-Дейвис нямаше спиране и прати радостта в гостуващия лагер.

Найджъл Хейс-Дейвис изведе настоящите шампиони на Турция към триумфа с 22 точки и 5 борби. Марко Гудурич финишира с 11, 6 овладени под двата ринга топки и 6 асистенции.

Наз Митру-Лонг стана най-резултатен за Олимпия с 18 точки и 4 успешни шута зад дъгата. Тимоте Лувау-Кабарро завърши с 15.