България се опълчи на Сърбия за едно полувреме в Белград (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 24/11/2022 19:20
България се опълчи на Сърбия за едно полувреме в Белград (ВИДЕО) fiba.com

Българският национален отбор за жени стъпи накриво за втори пореден път в квалификациите за Евробаскет 2023 в Словения и Израел. Селекцията на Стефан Михайлов отстъпи пред тима на Сърбия със 79-51 в среща от третия кръг в група Е, изиграна в зала „Ранко Жеравица“, Белград. Българките се оказаха в ролята на изоставащи по доста категоричен начин още през първото полувреме и въпреки че след голямата почивка показаха зъби, не успяха да затруднят сръбкините, които спечелиха за втори последователен път в пресявките и направиха нова крачка към класиране на европейското първенство догодина. Българките спечелиха второто полувреме с 35-25, но загубиха първото с 56-16.

"Лъвиците“ все още не знаят какво е победа след два изиграни мача и се намират на последното трето място във временното класиране в потока, а баскетболистките на Марина Малкович се настаниха на върха и са на обратния полюс. На 27 ноември (неделя) българският отбор ще гостува на Хърватия във Вуковар, докато западните ни съседки ще почиват в следващия кръг.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от BulgarianBasketballFederation (@bf_basketball)

Началните минути бяха подвластни на агресивната игра в защита, особено от страна на домакините. Присъствието под коша на Александра Цървендакич, Тина Краишник и Ивана Рача, както и солидното представяне в дефанвиен план, помогна на сръбкините да овладеят инициативата на бърза ръка. Въпреки епизодичните прояви на Борислава Христова и Радостина Димитрова, гостите трудно намираха начин да се отърсят от шока и по този начин техните съпернички се изстреляха с точки в края на дебютния период.

Западните ни съседки продължиха да действат на високи обороти в следващата десетка и авансът им придоби още по-значителни размери с добри бързи атаки, завършени от Йована Ногич и Рача. Българките отново не бяха в състояние да отговорят, а Ивон Андерсън, Краишник и Цървендакич се постараха сръбският тим да узакони своето превъзходство и да поведе с категоричното 56-16 на голямата почивка.

През второто полувреме българките показаха доста по-добро лице и повишиха значително своята агресия, но бяха далече от това да създадат сериозни трудности на домакините, които до финалната сирена подпечатаха категоричната си победа.

Борислава Христова поведе листата на реализаторите за българския отбор с 14 точки. Радостина Димитрова се отчете с 11 и 9 борби.

Тина Краишник се разписа с 18 точки и 13 борби за действащите европейски шампионки. Александра Цървендакич регистрира 15 и 5 овладени под двата ринга топки, Йована Ногич реализира 12. Ивана Рача и Ивон Андерсън приключиха с по 10, като втората има и 8 асистенции.