Преслава Колева близо до дабъл-дабъл за Шнайфел в Исландия

Източник: Веселин Михайлов 24/11/2022 00:22

Преслава Колева и Шнайфел сгрешиха едва за втори път от началото на сезона в исландската Първа лига. Българката и нейните съотборнички отстъпиха при гостуването си на Тор Ак с 57-73 в мач от 12-ия кръг. Състезателките на Балдур Тфорлейфсон имат на сметката си осем успеха и две поражения, като продължават да заемат втората позиция на втора исландска дивизия. Следващият мач за Колева и компания ще бъде на 30 ноември (сряда), когато ще приемат Тиндастол.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, а на голямата почивка домакините поведоха с 37-33. След паузата гостите допуснаха изоставането им да стане двуцифрено и методично интригата се изпари.

Колева попадна в стартовата петица и изигра пореден силен мач. Бившата националка до 20-годишна възраст се нареди сред най-резултатните и се доближи до дабъл-дабъл. Крилото приключи с 12 точки, 8 борби, 2 асистенции и 1 чадър за 40 минути, в които се задържа в игра. При стрелбата си тя бе 3/9 средна дистанция, 1/3 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнения на наказателни удари.

От нейните съотборнички Чеа Раел-Уитсит записа 24 точки и 16 борби. Йения Бонет добави 11 и 5 овладени под двата ринга топки.

Ева Виум Елиасдотир бе най-добра за победителките с 15 точки, 10 борби и 5 асистенции.