Олимпиакос продължава без грешка в контролите, Александър Везенков с първи мач

Източник: Веселин Михайлов 23/09/2022 23:09
Олимпиакос продължава без грешка в контролите, Александър Везенков с първи мач olympiacos/facebook

Александър Везенков изигра първа контрола в предсезонната подготовка на Олимпиакос. Българинът и неговите съотборници стартираха победоносно своето участие на приятелския турнир „Неофитос Хандриотис“. Селекцията на Йоргос Барцокас се наложиха над Апоел Холон с 88-77 в първия ден от приятелската надпревара. Така гърците все още не познават вкуса на загубата преди старта на новия сезон и могат да се похвалят с пълен актив от шест победи.

Утре (събота) гърците ще имат за съперник Цървена звезда. Мачът от втория ден между двата тима ще стартира от 18:00 часа българско време.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Символичните домакини наложиха надмощие още в началото и се радваха на двуцифрена разлика, а в края на дебютния период се радваха на аванс от 5 точки. Гърците не намалиха оборотите във втората десетка, но символичните гости отвърнаха

на удара и докараха ситуацията до равенство за 36-36 на голямата почивка.

След прекъсването на „червено-белите“ увеличиха оборотите и за пореден път се настаниха на лидерската позиция, за да се оттеглят с 6 точки преди началото на финалния период. В заключителната четвърт тимът от Пирея отново наложи волята си стигна до нова двуцифрена разлика, което се оказа достатъчно за щастливата развръзка.

Везенков намери място в стартовата петица и допринесе за триумфа на участника в Евролигата. Българският национал се нареди сред най-резултатните. Крилото се отчете с 8 точки, 5 борби, 2 асистенции, 1 асистенция и 1 чадър за 22 минути престой на паркета. При стрелбата си той бе 2/4 от средна дистанция, 1/7 от зад дъгата и 1/3 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Алек Питърс стана най-резултатен за действащите шампиони на Гърция с 15 точки. Янулис Ларендзакис се разписа с 13, Шакил МакКисик и Костас Папаноколау прибавиха по 10, като вторият има и 6 борби.

Кени Каджи записа 16 точки и 5 борби за Апоел. Джо Рагланд приключи с 13 и 13 асистенции, Марвин Джоунс вкара 10.

СНИМКА: olympiacos/facebook