Победоносен старт за Монтана 2003 в контролите

Източник: Веселин Михайлов 23/09/2022 21:41
Победоносен старт за Монтана 2003 в контролите Монтана 2003/Facebook

Монтана 2003 стартира победоносно своята серия от контроли. Състезателките на Николай Господинов се справиха с Партизан след 71-64 в проверка, която се състоя в зала „Младост“. Приятелският мач се оказа неофициален дебют за Господинов начело на монтанки.

Двата отбора ще премерят отново сили утре (събота). Приятелският мач ще стартира от 12 часа и 30 минути.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Basketball Club Montana 2003 (@bcmontana_2003)

Гостите успяха да се откъснат с 4 точки разлика след 10 минути игра. Домакините показаха по-добра игра във втората четвърт и по този начин поставиха равенството за 35-35 на полувремето.

Ситуацията на паркета продължи да се развива равностойно, а преди старта на последната част монтанки се откъснаха с минимална преднина от 3 точки. Драмата не отстъпи и в последната десетка, но в крайна сметка победата бе за „белите“.

Валерия Алексиева даде криле на българите с 18 точки. Анджелика Митрашинович допринесе за успеха със 17, Александра Петрова записа 14 и 10 борби,Габриела Николова добави 11 и 7 овладени под двата ринга топки.

СНИМКА:Монтана 2003/Instagram