Шумен с нова грешка на сръбска земя

Източник: Веселин Михайлов 23/09/2022 15:45
Шумен с нова грешка на сръбска земя Milos Stamenkovic

Шумен стъпи накриво за втори трети път по време на своята предсезонна подготовка. Баскетболистите на Янко Янков загубиха от Здравле Лесковац със 77-82 в проверка, която се изигра в зала „Дубочица“. По този начин шуменци отстъпиха пред сърбите за втори път в рамките на по-малко от 24 часа, след като вчера загубиха със 75-90. Това бе трета загуба за „жълтите“ преди началото на новия сезон от три изиграни приятелски мача.

За тима от Шумен предстои още една проверка на сръбска земя, която е планирана за утре (събота).

Гостите се оказаха по-добри през първата част, спечелена от тях с 4 точки. Във втората десетка домакините върнаха жеста и на полувремето на светлинното табло бе изписано 45-42 в тяхна полза.

След паузата сърбите продължиха да държат нещата в свои ръце и преди началото на последния период се радваха на разлика от 8 точки. Във финалната десетка шуменци не успяха да стопят своето изоставане и победата остана в лагера на отбора от Лесковац.