Шумен не издържа срещу сърби

Източник: Веселин Михайлов 22/09/2022 19:07
Шумен не издържа срещу сърби basketball.bg

Шумен стъпи накриво за втори последователен път по време на своята предсезонна подготовка. Баскетболистите на Янко Янков загубиха от Здравле Лесковац със 75-90 в проверка, която се изигра в зала „Дубочица“. Това бе втора загуба за шуменци преди началото на новия сезон, както и втора контрола.

Двата тима ще премерят сили отново утре (петък). Контролата ще стартира от 17 часа и 30 минути българско време.

Домакините играеха ролята на лидери през огромна част от първия период. Гостите се пребориха да докарат нещата до равенство, но сърбите не се примириха със ситуацията и след 10 минути игра авансът им бе 5 точки. Отборът от Лесковац демонстрира доста по-добра игра във втората част и методично се сдоби с двуцифрен аванс, за да поведе на полувремето при 47-33.

Здравле продължи да има двуцифрено предимство при подновяването на играта. Шуменци отново се хвърлиха на щурм и се доближиха опасно, стопявайки изоставането си до 5 точки в края на третата десетка. „Жълтите“ не се отказаха от брата и в последните 10 минути, но домакините не допуснаха да се получи такъв и удържаха победата.

СНИМКА:Стоян Христов