Левски си тръгна с третото място от турнира в Плевен

Източник: Веселин Михайлов 17/09/2022 18:11

Левски се пребори за третото място на турнира в Плевен. Баскетболистите на Димитър Ангелов надвиха Пелистер със 70-63 в малкия финал, който се изигра в зала „Балканстрой“. Това бе първи успех за „сините“ в контролите, като до този момент имат и една загуба на своята сметка. Извън състава на столичани бе Асен Великов, а Лъчезар Димитров не игра през второто полувреме, тъй като получи болки в глезена през първото.

Следващата проверка за отбора от София ще бъде на 23 септември (петък), когато ще гостува на Рилски спортист.

Символичните гости показаха завидна концентрация в защита и овладяха инициативата в началото, като за това помогнаха още точните стрелби от тройката на Николай Михайлов и Лъчезар Димитров, както и добрите изяви под коша на Райън Райт. Символичните домакини наваксаха сериозна част от своя пасив, но след 10 минути игра „сините“ стигнаха до аванс от 6 точки.

Двата отбора трудно намираха път към съперниковия кош в началото на втората част, а честите нарушения допълнително накъсаха играта. Това не попречи на северномакедонците да се възползват от грешките в българската защита и да стигнат методично до равенството с помощта на Недим Мустафица и Сеад Хаджифейзович. Въпреки това епизодични изяви на Георгиев и Райт позволиха на столичани да поведат с 32-31 на полувремето.

Отборът от Пелистер се добра до пълен обрат при подновяването на играта, като за него се погрижиха Рейл Овенс и Хаджифейзович. Българите разчитаха на индивидуалните изпълнения от страна на Златин Георгиев, Михайлов и Райт, които им върнаха крехката преднина. Така преди старта на финалния период светлинното табло светеше при 46-46.

Дебютните минути на финалния период предложиха честа смяна на лидерството. В следващия момент успешни стрелби на Дамян Николов, Красимир Петров и Георги Кучков направиха така, че тимът от София да си осигури 10-точква разлика. Това до голяма степен сложи край на интригата и мачът се доигра.

Николай Михайлов даде тон на победителите с 14 точки и 9 борби. Красимир Петров реализира 13, Райън Райт приключи с 10 и 10 овладени под двата ринга топки.

Сеад Хаджифейзович бе най-добър за отбора от Битоля с 20 точки и 4 тройки. Донтей Карутерс вкара 15, Недим Мустафица има 10.