Константин Костадинов изригна за Палмер в Испания

Източник: Веселин Михайлов 14/05/2022 00:02
Константин Костадинов изригна за Палмер в Испания Palmer/Twitter

Константин Костадинов и Палмер Палма допуснаха втора поредна грешка в Leb Oro и по този начин изпаднаха в Leb Plata. Българинът и неговите съотборници отстъпиха драматично при визитата си на Форка Лейда с 82-89 в мач от 33-ия кръг. Играчите на Пау Томас и Алекс Перес имат на своята сметка 10 победи и 23 загуби, но се смъкнаха до 17-то място във временното класиране на втора испанска дивизия, което означава, че вече няма как да се придвижат по-напред и че през следващия сезон ще играят в третото ниво. На 20 май (петък) Костадинов и компания ще бъдат домакини на Реал Валядолид.

Гостите се оказаха по-добре през първата част и след нейния край поведоха с 5 точки. Във втория период равенството често бе поставяно на таблото, но тимът от Майорка отново намери начин да се откъсне напред и да се оттегли при 48-40 на голямата почивка.

Домакините демонстрираха съвсем различно поведение след паузата и предизвикаха обрат, повеждайки с 6 точки преди началото на последната четвърт. В последната десетка драмата бе пълна, но във финалните минути домакините стигнаха до драматичния триумф.

Константинов влезе от пейката, но не пропусна да остави своята следа. Българският национал влезе в ролята на топреализатор и демонстрира страхотен мерник, особено от далечна дистанция, но това не стигна на Палмер да се поздрави с успеха. Крилото остави срещу своето име 28 точки, 4 борби и 1 открадната топка за 34 минути, прекарани в игра. При стрелбата си той бе 4/8 от близко разстояние, 6/9 отвъд дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Уесли Ван Бек се отчете с 16 точки и 6 борби. Томаш Павелка завърши с 14 и 12 овладени под двата ринга топки, Илайджа Браун реализира 12, Пол Лопез вкара 10 точки.

Майкъл Карера бе над всички за победителите с 26 точки и 10 борби.