Тодор Тодоров: Ще се опитаме да коригираме нещата за втория мач

Източник: Веселин Михайлов 13/05/2022 22:01
Тодор Тодоров: Ще се опитаме да коригираме нещата за втория мач basketball.bg

Спартак Плевен допусна грешна стъпка на старта на втория кръг в плейофите на НБЛ. Плевенчани отстъпиха пред Рилски спортист с 65-94 в дебютната среща от полуфиналите насред „Арена Самоков“. Пред Max Sport 2 наставникът Тодор Тодоров отдаде заслуженото на Рилецо и допълни, че Спартак трябва да направи корекции за втория мач.

За втори път давам интервю след мач в тази зала. Рилски спортист е отбор, който печели своите мачовете благодарение сериите си. Това се получи по време на втората част, искахме да го изконтролираме, но не всичко беше в наши ръце в този момент. Не успяхме, домакините дръпнаха в резултата и оттам мачът влезе в едно такова темпо, в което ние не искахме да влиза. Разликата е голяма, серията продължава. Ще се опитаме да коригираме нещата, които трябва да оправим, както и да излезем по- поразличен начин във втория мач. В плейофите и с една точка да загубиш, пак е неприятно.

Загубихме първото полувреме с 16 точки. Въпреки това имахме доста пропуснати отворени стрелби и ситуации под коша. Домакините отбелязаха на няколко пъти кош и фаул, имаше и технически нарушения. По този начин стигнаха до една преднина, която им даде комфорт. Надявам се във втората среща да седим близко до тях от гледна точка на резултата и да не им позволяваме да играят толкова спокойно“, добави той.

Рилски вкарва средно по 90 точки на мач. За да победим този тим в неговата зала, трябва да ги ограничим под тази цифра. Ние бележим по 80, но трябва да надскочим тези размери. Рилски е един от най-резултатните отбори в първенството, така че ще се опитаме да направим нужните корекции и да излезем по друг начин в следващата среща“, заяви Тодоров.