Спартак не позволи на Шумен да мечтае за победа в Плевен (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 22/01/2022 19:33
Спартак не позволи на Шумен да мечтае за победа в Плевен (ВИДЕО) basketball.bg

Спартак Плевен се завърна на пътя на победите в НБЛ. Селекцията на Тодор Тодоров пречупи Шумен със 100-74 в среща от 15-ия кръг, изиграна в зала „Балканстрой“. Плевенчани наложиха волята си още през първото полувреме, а през второто отново не срещнаха особени трудности и направиха така, че шуменци да допуснат пета поредна грешка в българския елит. В игра за спартаклии се завърна Коча Йовович. От своя страна гостите бяха водени от Звонко Папак, тъй като старши треньорът Янко Янков отсъстваше поради лични причини.

„Синьо-белите“ се намират на седмото място към този момент, като на сметката им личат 6 победи и 6 загуби, а шуменци са девети с баланс 1 успех и 13 поражения. На 29 януари (събота) Спартак ще има визита на Левски, докато новакът в НБЛ ще гостува на Балкан Ботевград на 5 февруари.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от NBLBulgaria (@nbl_bulgaria)

Бързите атаки и играта под коша властваха с пълна сила на паркета в откриващите минути, както и грешките. Божидар Аврамов, Николай Стоянов и Максим Корниенко си разпределиха функциите в офназивен план за домакините, докато от другата страна това направиха Виктор Серафимов, Деян Биелич и Маркъс Майърс. Все пак Ивко Ивков не пропусна да постави името си сред реализаторите в края на дебютния период и позволи на плевенчани да се откъснат с 2 точки напред.

Спартаклии намериха своя ритъм в нападение на старта на следващата десетка и успяха да се озоват на лидерската позиция, като за това се погрижиха основно Симеон Илиев, Мартин Маринов, Николай Маринов и Ивков. Индивидуалните действия на Александър Милов и Биелич стопираха домакинския устрем за момент, но успешните бързи нападения на Стоянов и Корниенко, както и по-доброто представяне в защита, стигнаха на „синьо-белите“ да се оттеглят при 48-32 в съблекалнята.

В началото на второто полувреме тимът от Града край Панорамата отново заложи на бързата атака и резултатът не закъсня, тъй като активът му започна да нараства значително с дружни усилия на Коча Йовович, Илиев и Стоянов. Шуменци разчитаха на точните стрелби от страна на Георги Кендеров, Биелич и Милов, но техните усилия се оказаха крайно недостатъчни и след 30 минути игра Спартак се изстреля с 26 точки. В заключителната четвърт ситуацията на паркета не се промени и интригата тотално се изпари.

Николай Стоянов блесна за победителите с 19 точки и 6 отнети топки, Симеон Илиев има с 19 и борби, Божидар Аврамов напусна паркета с 15 и овладени под двата ринга топки. Ивко Ивков вкара 11 точки.

Маркъс Майърс бе над всички за новака в НБЛ със своите 19 точки, 8 борби и 5 асистенции. Деян Биелич завърши с 17 и 15 овладени под двата ринга топки. Александър Милов записа 9 и 8 овладени под двата коша топки, Георги Кендеров се отчете с 10  и 6 борби.