Реал Мадрид спря устрема на Баскония в Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2022 23:23
Реал Мадрид спря устрема на Баскония в Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Реал Мадрид постави на своята сметка четвърти пореден триумф в Евролигата. Селекцията на Пабло Ласо срази Баскония с 89-74 в среща от 21-ия кръг, изиграна в „Паласио де Депортес“. Мадридчани установиха пълен контрол още от самото начало на мача и до финалната сирена не срещнаха трудности да спечелят, с което сложиха край на успешната серия от два поредни успеха в турнира на богатите.

„Белите“ продължават да се намират на второто място във временното класиране, като могат да се похвалят с 15 победи и само 3 загуби, докато играчите на Невен Спахия са 15-и с баланс от 7 успеха и 12 поражения. На 20 януари (четвъртък) Реал ще има визита на АЛБА Берлин, ден по-късно отборът от Витория-Гастейс ще домакинства на Байерн Мюнхен.

Гершон Ябузеле се оказа в центъра на събитията във встъпителните минути и домакините не се забавиха с това да се настанят на лидерската позиция, както и да поведат с двуцифрен актив. Уейд Болдуин и Стивън Инок направиха опит да вдъхнат живот на гостите, но мадридчани не намалиха оборотите и в края на дебютната четвърт авансът им бе 8 точки.

През втория период „белите“ продължиха да контролират събитията на паркета и авансът им скочи до двуцифрени изражения, като тежестта в офанзивен план падна основно върху плещите на Антъни Рандълф, Трей Томпкинс и Албердо Абалде. До края на полувремето епизодичните изяви на Джейсън Грейнджър не успяха да вдъхновят баските и на голямата почивка светлинното табло светеше при 50-35 в полза на тима от Мадрид.

След паузата „лос бланкос“ нямаха желание да правят мача интересен и двуцифреният им актив остана непокътнат. В следващия момент Абалде попадна под светлините на прожекторите и изстреля Реал с 19 точки напред след 30 минути игра. В заключителната четвърт не се случи нищо интересно и така двата отбора доиграха мача.

Гершон Ябузеле бе моторът на Реал със своите 17 точки и 8 борби. Алберто Абалде реализира 15, Антъни Рандълф се открои 13 и 12 овладени под двата ринга топки. Венсан Поарие записа 11 и 8 овладени под двата коша топки, по 10 вкараха Трей Томпкинс и Джефри Тейлър.

Уейд Болдуин се разписа с 16 точки и 6 асистенции за отбора от Витория-Гастейс. Стивън Инок наниза 11, Рокас Гиедрайтис отбеляза 10 точки.