ЦСКА Москва не сбърка срещу французи в Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2022 21:00
ЦСКА Москва не сбърка срещу французи в Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

ЦСКА Москва се поздрави с втори пореден триумф в Евролигата. Баскетболистите на Димитрис Итудис пречупиха АСВЕЛ Вильорбан с 90-83 в мач от 21-ия кръг. В „Мегаспорт Арена“ двата отбора предложиха честа смяна на водачеството през първите три части, но в последните 10 минути руснаците демонстрираха своята огнева мощ в офанзивен план и накараха французите да сбъркат за втори последователен път в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент.

На сметката на московчани личат 12 победи и 7 загуби, като това им отрежда в петото място във временното класиране, а играчите на Ти Джей Паркър са десети с 8 успеха и 10 поражения. На 21 януари (петък) ЦСКА ще посрещне Армани Олимпия Милано, три дни по-рано АСВЕЛ ще бъде домакин на Монако.

Равенството често бе поставяно на таблото в дебютните минути. Домакините успяха да сложат край на статуквото и да излязат с едни гърди напред чрез Алексей Швед, Никола Милутинов и Торнике Шенгелия. Силни изяви на Маркъс Найт дадоха тон на гостите и именно неговите сили изяви се оказаха достатъчни да фиксират 23-23 след 10 минути игра.

Проблясъци от страна на Даниел Хакет помогнаха на руснаците отново да вземат лидерството в свои ръце във втората четвърт. Пол Лакомб и Джеймс Джист докараха ситуацията до поредно равенство, но този път Милутинов се отличи и собственоръчно осигури разлика от точка на голямата почивка в полза на московчани.

При подновяването на играта отново не последва никаква промяна, като двата тима постоянно се надлъгваха. Милутинов и Хакет се оказаха в ролята на реализатори за „армейците“, докато от друга страна тази роля се падна на Крис Джоунс, Ели Окобо и Найт. Все пак успешни стрелби зад дъгата на Мариус Григонис, Иван Ухов и Швед осигуриха възможността на тима от Москва отново да поведе с точка в края на третата десетка.

Участникът във ВТБ Лигата най-после успя да се откъсне по-сериозно в началото на последната част, повеждайки с двуцифрена преднина, като ключов принос имаха Григонис, Швед и Хакет. В следващите минути Джоунс, Джист, Окобо и Найт дадоха нова искра надежда на французите, но Хакет и Швед довършиха започнатото и сложиха точка на спора.

Даниел Хакет даде криле на ЦСКА с 27 точки, Алексей Швед допринесе за триумфа със 17, включително и с 4 успешни изстрела от далечна дистанция. Мариус Григонис наниза 16 и 4 тройки, Никола Милутинов завърши с 12 и 9 борби.

Маркъс Найт бе най-добър за АСВЕЛ с 16 точки и 7 борби. Ели Окобо отбеляза 15, Джеймс Джист се разписа с 14 и 8 овладени под двата ринга топки, Крис Джоунс реализира 12.