Иван Лилов и Тимишоара допуснаха грешка в Румъния

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2022 19:46

Иван Лилов и Тимишоара не успяха да се поздравят с още един триумф в елита на Румъния. Българинът и неговите съотборници загубиха при визитата си на Меркурия Чук с 63-72 в мач от 14-ия кръг. Баскетболистите на Драган Петричевич разполагат със седем победи и седем загуби, като към този момент са пети във временното класиране в първенството на северната ни съседка. На 18 януари (вторник) Лилов и компания ще приемат Волунтари.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Baschet SCM OHMA Timişoara (@leiidinbanat_scm_ohma)

Двата отбора си разменяха често водачеството още в началото и в края на първата част светлинното табло светеше при 17-17. Тенденцията се запази и във втората четвърт, но постепенно домакините развалиха статуквото и поведоха със 7 точки на полувремето.

Гостите продължиха да бъдат в ролята на догонващи и при подновяването на играта, като преди последната част изоставаха с 12 точки. В последните 10 минути „лъвовете“ съкратиха значително своето изоставане и мечтите им за обрат се оказаха напълно реални, но техните съперници показаха здрави нерви и всичко приключи.

Лилов влезе от резервната скамейка и се представи на прилично ниво. Бившият национал бе сред най-резултатните за тима на Тимишоара, но неговите усилия не бяха достатъчни. Гардът записа 9 точки, 3 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за минути в игра. При стрелбата си той бе 0/5 от средна дистанция 3/10 от тройката.

От неговите съотборници Никола Гайич стана най-резултатен с 22 точки, които допълни и с 10 борби. Адам Миркович реализира 12 и 4 тройки.

Бранислав Вуядинович бе най-добър за победителите с 19 точки и 6 борби, Лок Уан Лам добави 14 и 11 овладени под двата коша топки. Михайло Богданович (7 асистенции) и Себастиан Йонеску отбелязаха по 11.