Балкан се противопостави на израелци само с българи (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2022 15:48
Балкан се противопостави на израелци само с българи (ВИДЕО) Стоян Христов

Балкан Ботевград допусна трета грешка в Балканската лига. Селекцията на Небойша Видич отстъпи пред Макаби Хайфа със 78-92 в среща от четвъртия кръг в група А, изиграна в „Арена Ботевград“. „Зелените“ показаха много добро лице и в дълги периоди стояха равностойно, но израелците бяха в ролята на лидери през повечето време на мача и по този начин взеха реванш за загубата преди два дни с 81-88. Освен това ботевградчани бяха само с български състав, тъй като на разположение не бяха Дерик Маркс, ДиВон Уошингтън, Трейвин Тибодо и Калил Дюкс, както и Александър Гавалюгов. В хода на мача българите останаха и без Здравко Христов, който бе дисквалифициран.

Тимът от Ботевград продължава да заема второто място във временното класиране на съответния поток, като разполага с четири победи и три загуби. Следващата среща за Балкан в регионалния турнир е на 25 януари, когато ще гостува на Академия ФМП.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Delasport Balkan League (BIBL) (@balkanleague)

Символичните домакини стартираха по-съсредоточено и поведоха в резултата на бърза ръка, като с основен принос бяха Даниел Коперберг и Кауме Вон. Символичните гости не останаха длъжни и обратът не се забави с дружни усилия на Здравко Христов и Станимир Маринов, за да се изстрелят с 3 точки в края на встъпителната част.

Глен Райс-младши и Рафиъл Пътни върнаха водачеството на израелците в началото на втория период. Ботевградчани не се огънаха и отговориха подобаващо с помощта на Димитър Димитров, Крис Минков и Станимир Маринов, с което отново излязоха с едни гърди напред. Постепенно отборът от Хайфа се съвзе чрез Коперберг, Вон и Пътни, повеждайки с 43-36 на голямата почивка.

Коперберг, Вон и Пътни за пореден път се заеха с мисията да създадат проблеми на съперниковата защита след паузата и по този начин авансът им придоби двуцифрени изражения. „Зелените“ не се отказаха от мисълта за обрат и почти се доближиха до него със съдействието на Илиян Пищиков и Маринов, но в края на третата техните съперници си осигуриха разлика от 7 точки.

Възходът на тима от Балкан не стигна и в заключителната четвърт, когато пасивът му бе стопен отново до 7 точки със съдействието на Минков и Пищиков. Впоследствие Коперберг, Пътни и Райс-младши отговориха на предизвикателството и вдигнаха разликата на Макаби, който до края не погледна назад.

Илиян Пищиков остави отлични впечатления, отчитайки се с 19 точки за Балкан. Станимир Маринов се разписа с 14, включително и 4 успешни шута от далечна дистанция. Николай Грозев регистрира 12, 8 борби и 4 успешни изстрела зад дъгата. Димитър Димитров се отчете с 11 и 6 овладени под двата ринга топки.

Даниел Коперберг поведе победителите с 21 точки, Кауме Вон записа 19 и 7 борби. Глен Райс-младши завърши със 17 и 6 овладени под двата коша топки, Рафиъл Пътни има 16 и 8 овладени под двата ринга топки.