Йордан Янков: Представихме се на високо ниво

Източник: Веселин Михайлов 14/01/2022 12:40
Йордан Янков: Представихме се на високо ниво balkanleague.net

Академик Пловдив приключи със загуба своето участие в първата фаза от Балканската лига. „Студентите“ отстъпиха пред Берое Стара Загора с 91-98 в българския дуел от група B, който се изигра в зала „Общинска“. Старши треньорът Йордан Янков похвали своите играчи за представянето им.

Искам да поздравя моя отбор и моите баскетболисти, които играха в този мач. Водихме в резултата 32-33 минути, дадохме всичко и смятам, че се представихме на високо ниво. В края на мача умората настъпи и съставът, с който разполагаме в този момент, не ни позволява да поддържаме това темпо, което се опитахме да имаме през първите 30 минути.Въпреки това аз съм доволен от нашето представяне и от усилията на играчите. Мисля, че вървим в правилна посока“, каза Янков.

Своето мнение за поражението на Академик даде и Робертс Фрейманис. Латвийското крило записа 16 точки, 9 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 39 минути на паркета.

Мачът беше доста труден за нас, тъй като разполагаме с много къса ротация. Липсват ни доста ключови играчи, но започнахме силно и през второто полувреме загубихме нашия импулс. Смятам, че започнахме да играем по-бавно и загубихме нашия ритъм, докато домакините намериха своя и ние загубихме."