Димитър Димитров: Спечелихме с интензивна игра

Източник: Веселин Михайлов 12/01/2022 23:01
Димитър Димитров: Спечелихме с интензивна игра Стоян Христов

Балкан Ботевград изкова четвърти триумф в Балканската лига. „Зелените“ удържаха съпротивата на Макаби Хайфа след 88-81 в „Арена Ботевград“. Димитър Димитров влезе в ролята на големия лидер за ботевградчани. Българският национал поведе листата на реализаторите и увенча чудесното си представяне с дабъл-дабъл. Крилото напусна паркета с 27 точки, 12 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 39 минути в игра.

Мисля, че спечелихме с интензивна игра. Играхме добре на бърза атака, докато гостите не бяха много концентрирани в този елемент. Осигурихме си разлика от 10 точки и успяхме да я удържим до края на мача. Добрият старт ни помогна да вземем водачеството още от самото начало, както и да поведем с преднина от 12,13 точки. Имахме контрол върху мача през повечето време. Имаше моменти, в които можехме да увеличим разликата до 20 точки, но това няма значение. Очаквам в петък също да се получи интересен мач“, сподели капитанът на Балкан.