Реал Мадрид не позволи на Баскония да мечтае за победа (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 25/11/2021 23:17
Реал Мадрид не позволи на Баскония да мечтае за победа (ВИДЕО) euroleague.net

Реал Мадрид продължава да демонстрира, че се намира в отлична форма, след като фиксира пети пореден триумф в Евролигата. Във „Фернандо Буеса Арена“ баскетболистите на Пабло Ласо отнесоха Баскония с 88-60 в мач от 12-ия кръг. Мадридчани овладяха инициативата още през първото полувреме, а през второто не срещнаха особени трудности и по този начин играчите на Невен Спахия допуснаха втора поредна грешка в турнира на богатите.

Така „белите“ се върнаха на върха във временното класиране с баланс от десет победи и само две загуби, а баските са 14-и, като имат на сметката си четири успеха и осем поражения. На 2 декември (четвъртък) Реал ще приеме Макаби Тел Авив, докато тимът от Витория-Гастейс ще гостува на Жалгирис.

Интригата съществуваше само в началните минути, в които цифрите на таблото често се сменяха. Гостите намериха начин да нанесат своя удар и да сложат край на първата част със серия от 18-5, дело на Фабиен Козьо, Венсан Поарие и Алберто Абалде, за да се откъснат с 11 точки.

Руди Фернандес пое щафетата от своите съотборници в следващата десетка и авансът на „белите“ продължи да се движи в двуцифрените измерения. До края на полувремето домакините не успяха да се отърсят от шока и светлинното табло светеше при 53-34 в полза на мадридчани.

След прекъсването отборът от Мадрид нямаше спиране и до финалната сирена не погледна назад, с което изцяло уби интригата.

Фабиен Козьо даде тон на Реал с 13 точки, по 12 имат Тома Йортел (9 асистенции) и Валтер Таварес (6 борби).

Стивън Инок и Симоне Фонтокио отвърнаха с по 14 точки за баските, като вторият записа на сметката си и 7 борби.