ЦСКА Москва издържа срещу Байерн Мюнхен (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 25/11/2021 21:16
ЦСКА Москва издържа срещу Байерн Мюнхен (ВИДЕО) euroleague.net

ЦСКА Москва продължава да се съвзема в Евролигата, след като постави втори пореден триумф на своята сметка. Селекцията на Димитрис Итудис оцеля срещу Байерн Мюнхен със 77-74 в среща от 12-ия кръг, изиграна в „Мегаспорт Арена“. Руснаците трябваше да играят ролята на изоставащи през повечето време от мача, но във финалните акорди се поздравиха с победата и същевременно прекъснаха успешната поредица на германците от два поредни успеха в турнира на богатите.

Московчани вече са седми във временното класиране, като разполагат със седем победи и пет загуби, а играчите на Андреа Тринкиери са 12-и и имат огледален баланс. На 2 декември (четвъртък) ЦСКА ще приеме Панатинайкос, докато Байерн ще домакинства на АСВЕЛ Вильорбан.

Интригата настъпи още в откриващите минути на мача, като нито един от тях не успя да се откъсне с по-сериозна разлика. Торнике Шенгелия и Алексей Швед бяха сред основните реализатори за домакините, докато от другата страна Дешон Томас, Огъстин Рубит и Дарън Хилиард показаха на какво са способни в офанзивен план. Все пак в края на частта точни стрелби на Хилиард и Томас помогнаха на гостите да се оттеглят с актив от 6 точки.

Силните изяви на Хилиард излязоха на преден план и в началото на втория период, когато германците продължиха да имат предимство в резултата. Шенгелия и Швед дадоха нов импулс на руснаците, но Рубит напомни за себе си и почти собственоръчно оформи 41-32 в полза на баварците на голямата почивка.

След паузата последва сериозно оживление в редиците на московчани чрез Йоханес Войтман, Даниел Хакет и Уил Клайбърн, които комбинираха усилията си и сътвориха обрат. В този момент Владимир Лучич се намеси, позволявайки на тима от Мюнхен да поведе с точка преди началото на последната десетка.

На старта на заключителната четвърт Хилиард и Томас поеха щафетата, което се оказа достатъчно за участника в Бундеслигата да играе ролята на лидер. „Армейците“ не се примириха със ситуацията и намериха сили да се докопат до равенството със съдействието на Швед, Войтман и Шенгелия. В следващите минути водачеството често сменяше своя притежател, а при оставащи 28 секунди кош на Клайбърн даде точка преднина на отбора от Москва. В ответната атака опитът зад дъгата на Лучич се оказа неуспешен, а нов кош на Клайбърн сложи точка на спора.