Димитър Ангелов: Пътят е много дълъг

Източник: basketball.bg 18/11/2021 02:00
Димитър Ангелов: Пътят е много дълъг basketball.bg

Левски спечели за четвърти пореден и общо пети път в НБЛ. Настоящите шампиони нямаха проблеми срещу Шумен след категоричното 96-50 в зала „Младост“. Един от помощник треньорите Димитър Ангелов сподели, че агресивната защита на столичани е дала своето отражение срещу по-късия състав на шуменци.

„За нас се получи добър мач. В първата част може би от пътуването, не бяхме много концентрирани и не играхме добре, но след това влязохме в ритъм. Ние сме по-класният отбор, така че бе нормално да победим. Отборът на Шумен игра добре, имаше висока успеваемост в първата част, домакините вкараха тежки стрелби. Ние заложихме на агресивна защита, защото знаем, че те са с по-къс състав и в един момент това ще даде отражение като се поизморят, процентите на стрелба ще паднат. Така и се получи.

Не знам дали Левски ще е шампион и този сезон. Пътят е много дълъг. Надявам се да сме здрави и ще видим, дано успеем“, завърши Ангелов.