Берое надигна глава в Балканската лига (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 27/10/2021 19:45
Берое надигна глава в Балканската лига (ВИДЕО) balkanleague.net

Берое Стара Загора се върна на победния път в Балканската лига. Баскетболистите на Бойко Миленков отказаха Ибър Рожае с 96-76 в мач от втория кръг в група B. В Спортен център „Рожае“ старозагорци бяха в ролята на лидери през повечето време от срещата, но в последния период увеличиха оборотите и убиха интригата, с което сложиха край на негативната си серия от две поредни поражения в регионалния турнир. „Зелено-белите“ вече имат по две победи и две загуби, като заемат второто място във временното класиране в своя поток. Следващият мач на Берое ще бъде на 10 ноември, когато ще приеме ТФТ Скопие.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Delasport Balkan League (BIBL) (@balkanleague)

Гостите дадоха подобаващо начало на мача и на бърза ръка активът им стигна двуцифрените измерения с помощта на Седариан Рейнс и ДеКуан Абръм. Домакините се събудиха и съкратиха част от изоставането си с общи усилия на Армин Калич, Василие Кнежевич и Седин Каравадич, но Обина Олека се разигра и помогна на старозагорци да се отскубнат със 7 точки преди старта на втората десетка.

Рейнс и Олека взеха нещата в свои ръце и това позволи на „зелено-белите“ да останат на лидерската позиция във втората част. Черногорците не оставиха нещата така и отново възстановиха интригата, докарвайки нещата до равенство чрез точната ръка на Недим Фелец. В този момент Антон Кук също показа, че разполага с точен мерник и фиксира 50-47 в полза на заралии на голямата почивка.

След прекъсването сценарият от втория период продължи да се повтаря, като това се случи благодарение на Кук и Рейнс, които се стараеха да дават тон на тима от Стара Загора. Усилията на двамата се оказаха напълно достатъчно за българите да поведат с двуцифрена преднина, която в края на третата четвърт бе 11 точки.

В началото на последните 10 минути силните изяви на Василие Кнежевич дадоха надежди за обрат на черногорците. В последствие Мартин Сотиров, Олека и Абръм осигуриха се активизираха и внесоха спокойствие в лагера на Берое, който отново си осигури двуцифрена разлика и сложи край на интригата.

Антон Кук поведе старозагорци към триумфа с 21 точки, ДеКуан Абръмс има 19. По 17 нанизаха Обина Олека (9 борби) и Седариан Рейнс (7 овладени под двата ринга топки), Александър Янев реализира 15.

Василие Кнежевич отговори за Ибър с 18 точки, Недим Фелец добави 15, включително 5 тройки. Армин Калич завърши с 12.