Фенербахче се подигра с руснаци (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/10/2021 22:33
Фенербахче се подигра с руснаци (ВИДЕО) euroleague.net

Фенербахче се върна на правия път през новия сезон в Евролигата. Баскетболистите на Саша Джорджевич обезличиха УНИКС Казан с 80-41 в среща от четвъртия кръг. В „Юлкер Спортс Арена“ турците наложиха тотално превъзходство още на старта и сложиха край на негативната си серия от два поредни неуспеха в най-престижната клубна надпревара на Стария континент. „Фенерите“ вече могат да се похвалят с две победи и две загуби, докато играчите на Велимир Перасович са с един успех и три поражения.

На 21 октомври тимът от Истанбул ще бъде гост на Реал Мадрид, а за УНИКС ще предстои визита на Анадолу Ефес в същия ден.

Интригата в този мач съществуваше само във встъпителните минути. Последствие домакините изригнаха с мощна серия от 14-1, дело на Ян Весели, Акиле Полонара, Нандо де Коло и Дишон Пиер, за да се оттеглят с 13 точки в края на първата част.

Турците бяха абсолютни господари и през цялата втора четвърт, а добрите прояви на Мариал Шайок, Девин Букър, де Коло и Пиер направиха ситуацията им още по-благоприятна. Гостите не намериха никакви съпротивителни сили и на голямата почивка на светлинното табло бе изписано 44-22 в полза на „фенерите“.

След подновяването на играта тимът от Истанбул понамали оборотите, но диктуваше изцяло събитията на паркета и доигра мача без проблеми.

Мариал Шайок поведе листата на реализаторите а турците със 17 точки, Девин Букър има 16, Нандо де Коло финишира с 13, Ахмет Дювериоглу приключи с 10 и 8 борби.

Айзея Канан отсрами руснаците с 10 точки.