Зенит остави Байерн без победа в Евролигата (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/10/2021 22:02
Зенит остави Байерн без победа в Евролигата (ВИДЕО) euroleague.net

Зенит Санкт Петербург се върна на победния път в Евролигата. В „Сибур Арена“ баскетболистите на Шави Паскуал се наложиха над Байерн Мюнхен със 79-71 в мач от четвъртия кръг. Руснаците бяха по-постоянни през голяма част от срещата, но едва в последната част стигнаха до триумфа и същевременно направиха така, че играчите на Андреа Тринкиери да загубят за четвърти пореден път през новия сезон в турнира на богатите. Тимът от Санкт Петербург разполага с баланс от три победи и една загуба, а германците все още не познават вкуса на успеха след четири кръга.

На 22 октомври Зенит ще има визита на Барселона, докато Байерн ще гостува на Жалгирис ден по-рано.

Домакините поставиха солидно начало и по този начин си изградиха двуцифрен аванс, като в основата бяха Джордан Мики и Артурас Гудайтис. Дарън Хилиард и Кори Уолдън направиха опит да събудят редиците на гостите, но Мики нямаше спиране и почти собственоръчно изстреля руснаците с 15 точки напред в края на дебютната част.

Наказателната акция на Мики излезе на преден план и в началото на втората четвърт, когато участникът във ВТБ Лигата се чувстваше по-комфортно на паркета. До края на полувремето германците не намериха изход от трудната ситуация и техните съперници поведоха с 43-35.

Баварците излязоха коренно променени при подновяването на играта и сътвориха силна серия от 18-6, дело на Уолдън и Хилиард, за да направят пълен обрат. Последва отговор от страна на тима от Санкт Петербург с точни стрелби на Конър Франкамп и Алекс Пойтрес, но Хилиард показа прецизност зад дъгата и помогна на Байерн да се отскубне 6 точки след 30 минути игра.

Зенит надигна глава още на старта на заключителната четвърт и на свой ред отговори с добра поредица от 14-3, извършена от Били Барън, Андрей Зубков и Потрес, което му позволи да си върне лидерството. Огъстин Рубит и Уолдън оставиха надеждите за обрат на тима от Мюнхен живи, но кош и фаул на Пойтрес във финалните акорди пратиха радостта в лагера на съперника.

Джордан Мики даде тон на победителите с 18 точки, Алекс Пойтрес го последва с 14 и 6 борби. Конър Франкамп реализира 12, Били Барън вкара 10.

Дарън Хилиард бе над всички за германците с 24 точки, включително и 4 точни изстрела зад дъгата. Кори Уолдън се разписа с 20 и 7 асистенции.