Борислава Христова със силен мач в Еврокъп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/10/2021 20:50
Борислава Христова със силен мач в Еврокъп (ВИДЕО) fiba.basketball

Борислава Христова и Горжов Виекополски стъпиха накриво на старта на сезона в Еврокъп. Българката и нейните съотборнички отстъпиха при визитата си на Люблин с 59-79 в мач от първия кръг в група C. Следващата среща за баскетболистките на Дариуш Мациевски е планирана за 21 октомври (четвъртък), когато ще бъдат домакини на Хоризонт.

Гостите стартираха повече от обещаващо и в края на първата част се изстреляха с 14 точки напред. Във втората част ролите се размениха и домакините наваксаха своето изоставане, а след 20 минути игра на светлинното табло бе изписано 36-36.

При подновяването на играта тимът от Люблин взе известно предимство, повеждайки с 4 точки в края третия период. В последната десетка Горжов не намери отговор, а неговият съперник увеличи допълнително своя аванс и оттам връщане нямаше.

Христова попадна в стартовата петица и не разочарова със своето представяне. Българската националка бе сред най-резултатните и близко до дабъл-дабъл, но нейните усилия този път не стигнаха. Крилото завърши с 15 точки, 1 борба, 8 асистенции и 2 отнети топки за 37 минути на паркета. При стрелбата си тя бе 5/11 от средна дистанция, 1/7 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От нейните съотборнички Кортни Хърт записа 24 точки и 6 борби, Ксения Тихоненко се отчете с 10 и 6 овладени под двата ринга топки.

Мартина Фасина стана най-резултатна за победителките с 22, Наташа Мак има 15 и 10 борби. Камия Смолс записа 14 и 8 овладени под двата ринга топки, Александра Станчев остана с 11 и 8 асистенции.