Академик обърна черногорци в Балканската лига (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/10/2021 20:26
Академик обърна черногорци в Балканската лига (ВИДЕО) balkanleague.net

Академик Пловдив фиксира втора поредна победа през новия сезон в Балканската лига. Четата на Йордан Янков отказа Ибър Рожае със 78-68 в мач от втория кръг в група B. В Спортен център „Рожае“ пловдивчани трябваше да догонват, но наклониха везните в своя полза във финалната десетка, спечелена с 20-8. Така „студентите“ оглавиха своя поток с пълен актив от две победи. Следващата среща за Академик е на 20 октомври (сряда), когато ще домакинстват на Берое Стара Загора.

View this post on Instagram

Публикация, споделена от Delasport Balkan League (BIBL) (@balkanleague)

Домакините се оказаха по-съсредоточени още в началото и наложиха волята си, за да си изградят разлика от 8 точки след 10 минути игра. Гостите показаха по-добро лице в следващия период, но черногорците не отстъпиха водачеството и на голямата почивка светлинното табло светеше при 37-33 в тяхна полза.

Пловдивчани се активизираха при подновяването на играта и продължиха да преследват обрата, а преди старта на последната десетка Ибър се радваше на минимална преднина от 2 точки. Във финалната част „студентите“ показаха на какво са способни в офанзивен план и обърнаха развоя на събитията в своя полза, което се оказа напълно достатъчно да триумфират за втори пореден път в надпреварата.

Васил Бачев се отличи с 23 точки за Академик, по 14 отбелязаха Николай Титков и Антъни Гуджино.

Неманя Симович бе най-добър за черногорците с 16 точки, 7 борби и 6 асистенции. Марко Люлич реализира 14, Василие Кнежевич регистрира 12 и 7 овладени под двата ригна топки.

Забележка: Поради технически причини към момента не може да ви предоставим статистика.