Киев излъга Трефъл в групата на Рилски (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/10/2021 11:37
Киев излъга Трефъл в групата на Рилски (ВИДЕО) fiba.basketball

Тимът на Киев стартира успешно своето участие в редовния сезон на ФИБА Къп. Играчите на Айнарс Бацкис излъгаха Трефъл Сопот с 69-68 в мач от първия кръг в група B, където се намира и Рилски спортист. В Двореца на спорта украинците държаха водачеството в свои ръце през повечето време, но успяха да стигнат до победата в края на срещата. На 20 октомври (сряда) Трефъл бъде домакин именно на селекцията, водена от Людмил Хаджисотиров, докато отборът от украинската столица ще гостува на Апоел Ейлат.

View this post on Instagram

Публикация, споделена от БК «Київ-Баскет» (@kyivbasket)

Домакините имаха минимално предимство през първото полувреме, спечелено с 40-35. След паузата украинците продължиха да водят в резултата, повеждайки с 5 точки преди началото на последната част. Във финалните 10 минути гостите не се отказаха и бяха на крачка от обрата, но техните съперници удържаха драматичната победа.

Костянтин Аникиенко записа 15 точки за победителите, по 10 прибавиха Майкъл Кафи и Джефри Гарет, който има и 7 борби.

Яник Франке реализира 13 точки за поляците, Джошуа Шарма има 12. Карол Грушецки и Брандън Йънг вкараха по 10, като вторият се отличи и със 7 асистенции.