Емил Стоилов и Естудиантес с втора победа в Испания (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 14/10/2021 00:56

Емил Стоилов и Естудиантес записаха втори пореден триумф през новия сезон в Leb Oro. Българинът и неговите колеги триумфираха при гостуването си на Мелила със 76-63 в мач от втория кръг. Така играчите на Хавиер Замора разполагат с пълен актив от две победи и се настаниха на първата позиция във временното класиране на втора испанска дивизия. На 17 октомври (неделя) Стоилов и неговите съотборници ще имат визита на Палмер Палма, където играе Константин Костадинов.

Двата тима си поделиха по една четвърт през първото полувреме и така на голямата почивка светлинното табло светеше в полза на гостите при 35-34. След прекъсването отборът от Мелила продължи да държи инициативата в свои ръце, но домакините се вдигнаха на щурм в последната четвърт и направиха пълен обрат, с което стигнаха до своя втори пореден успех.

Стоилов влезе от резервната скамейка и остана в игра 11 минути. За това време българският национал остана с 4 точки, 2 борби и 1 асистенция. При стрелбата си центърът бе 2/2 от близка дистанция и 0/1 от наказателната линия.

Джон Дий вкара 17 точки и 4 тройки за победителите, Николас де Йонг прибави 12.

Александро Ллорка завърши с 12 точки и 6 борби за гостите, Алехандро Гомес реализира 11.