Дий Бост даде тон на Галатасарай за нова победа в Шампионската лига (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/10/2021 23:25
Дий Бост даде тон на Галатасарай за нова победа в Шампионската лига (ВИДЕО) championsleague.basketball

Дий Бост и Галатасарай продължиха своя победен поход в Шампионската лига. Американецът с български паспорт и неговите съотборници спечелиха драматично при визитата си на Икоея Александровац с 89-85 в мач от втория кръг в група E. По този начин играчите на Екрем Меймун оглавиха временно своя поток с пълен актив от две победи. Следващата среща за Бост и компания ще бъде на 25 октомври, когато ще гостуват на ПАОК.

Гостите се оказаха доста по-добри през първата четвърт, спечелена с 10 точки. Турците нямаха намерение да отстъпват водачеството и продължиха да се чувстват по-комфортно на паркета във втория период, за да се оттеглят на полувремето при 52-44.

Домакините не се отказаха лесно и след прекъсването направиха мача интересен, но в края на предпоследната четвърт „лъвовете“ се радваха на точка актив. В последната десетка драмата настъпи, а водачеството често сменяше своя притежател, но в заключителните секунди тимът от Истанбул се добра до драматичната победа.

Бост намери място сред титулярите и изигра пореден силен мач за отбора от южната ни съседка. Българският национал допринесе за успеха и отново се нареди сред най-резултатните. Гардът остави срещу името си 17 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 20 минути в игра. При стрелбата си той бе 1/1 от средна дистанция и 5/9 от далечна дистанция.

От неговите съотборници Девон Акун-Пърсел изригна с 31 точки, включително и 4 тройки. Мело Тримбъл добави 17, Кери Блекшиър се разписа с 11 и 7 асистенции.

Антибиа Уолър се отчете с 22 точки и 6 точни шута от далечна дистанция за Икокея. Стефан Джоржевич отбеляза 12, по 11 добавиха Джеймс Робинсън и Маркел Старкс, който записа и 8 асистенции.