Монтана 2003 взе пореден скалп в Адриатика (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/10/2021 21:14

Монтана 2003 продължава без грешка в Адриатическата лига. Баскетболистките на Мануел Марков сразиха Партизан с 81-66 в мач от третия кръг в група B. В зала „Ранко Жеравица“ двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, но след почивката монтанки постепенно наложиха своята воля и оттам връщане нямаше. В състава на „белите“ не бе Габриела Ангелова.

Така българките продължават да са еднолично начело в своя поток с пълен актив от четири победи. Следващата среща за Монтана в регионалния турнир е на 20 октомври (сряда), когато ще приеме Цинкарна Целе.

View this post on Instagram

Публикация, споделена от Basketball Club Montana 2003 (@bcmontana_2003)

Размяната на точни стрелби преобладаваше в началото, което се оказа сравнително равностойно. Гостите първи нанесоха своя удар с помощта на Христина Иванова, Димана Георгиева и Габриела Николова, за да се изстрелят със 7 точки след 10 минути игра.

Домакините не останаха длъжни във втората част и стигнаха до пълен обрат чрез Йована Боричич, Анджела Глигич и София Олич. Силни изяви на Марая Кинг поставиха равенството на таблото, но в края на полувремето Глигич направи така, че сръбкините да поведат с 33-32 на полувремето.

Интригата се запази при подновяването на играта. Впоследствие Николова, Георгиева, Иванова и Кинг дадоха импулс на монтанки, които преди старта на последния период се отскубнаха с 9 точки напред.

Българките нямаха намерение да намалят оборотите и в последната десетка направиха преднината си двуцифрена с дружни усилия на Санта Ококуте-Балкойене, Виктория Стойчева, Иванова и Георгиева. Тимът от Белград не се отказа да преследва победата и стопи сериозна част от своето изоставане със силно включване на Горана Марянович и Илич, но отлични прояви на Кинг, Георгиева и Иванова пратиха радостта в гостуващия лагер.

Димана Георгиева се отличи за победителките с 21 точки и 7 борби, Христина Иванова допринесе за триумфа с 18 и 6 асистенции. Марая Кинг остана със 17 и 9 овладени под двата ринга топки, Габриела Николова реализира 12, Санта Ококуте-Балкойене финишира с 10 и 15 завършващи подавания.

София Илич стана най-резултатна за сръбкините с 27 точки, Анджела Гиглич отбеляза 15, Йована Боричич има 11 и 10 борби.