Рилски не издържа срещу израелци във ФИБА Къп (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/10/2021 20:43
Рилски не издържа срещу израелци във ФИБА Къп (ВИДЕО) fiba.com

Рилски спортист сгреши на старта на новия сезон във ФИБА Къп. Селцията на Людмил Хаджисотиров отстъпи пред Апоел Ейлат с 86-94 в среща от първия кръг в група B, изиграна в „Арена Самоков“. Мачът предложи страхотна интрига през първите три части, но решаващ се оказа стартът на последната четвърт, когато израелците нанесоха своя удар. Извън състава на самоковци бе Ей Джей Хес, който е с изкълчен глезен.

На 20 октомври (сряда) Рилски ще бъде гост на Трефел Сопот, докато Апоел ще домакинства на Киев.

Двата отбора заложиха на агресивната защита в откриващите минути и това се отрази върху резултатността. Домакините се радваха на известно предимство. В този момент индивидуални изпълнения на Джъстин Патън и Ромео Уайт осигуриха възможността на гостите да стигнат до обрат. Точни стрелби на Брендън Браун и Джеймс Паджет възстановиха паритета, но тройка на Бен Моше помогна на израелците да дръпнат с 3 точки в края на встъпителната част.

Дебютните минути на следващия период се превърнаха в истинско надстрелване. Алекс Симеонов, Мирослав Васов и Трей Портър демонстрира точен мерник за самоковци, докато от другата страна точни бяха Рой Хубер, Брайън Алън и Патън. Смяната на водачеството и равенствата излязоха на дневен ред, а във финалните акорди на първото полувреме два точни наказателни удара на Деян Карамфилов фиксираха 46-44 в полза на „скиорите“ на голямата почивка.

Стартът на третата десетка бе огледален на втората, като високото темпо преобладаваше и от двете страни. Все пак епизодични прояви на Алън и Муше осигуриха минимална разлика от 2 точки за „акулите“ след 30 минути игра.

Апоел настъпи газта в началото на заключителната четвърт и сътвори серия от 16-3, дело на Хоакин Шукман Вангелис Мандзарис, Руйна и Уайт, след което се откъснаха с двуцифрен актив. Рилецо не се предаде и направи опит да се върне в мача с общи усилия на Симеонов и Портър, но Шукман напомни за себе си и върна спокойствието в лагера на съперника. Българите се вдигнаха на нов щурм, този път чрез Деян Карамфилов и Браун, но тройка на Алън във финалните секунди подпечата успеха на участника в израелското първенство.

Трей Портър и Брендън Браун бяха най-добри за Рилски с по 17 точки, като първият записа 9 борби, а вторият се отчете с 4 точни изстрела зад дъгата. Алекс Симеонов реализира 13, Джеймс Паджет вкара 12.

Бен Муше поведе победителите с 18 точки и 5 успешни шута от далечна дистанция, Брайън Алън го последва с 16 и 4 тройки. Рой Хубер има 15 и 10 асистенции, по 12 точки нанизаха Джъстин Патън и Ромео Уайт.