Йордан Янков: Моите баскетболисти оставиха сърцата си на паркета (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 13/10/2021 12:58
Йордан Янков: Моите баскетболисти оставиха сърцата си на паркета (ВИДЕО) basketball.bg

Академик Пловдив стартира победоносно новия сезон в Балканската лига. „Студентите“ спечелиха при гостуването си на Сигал Прищина с 94-85 в среща от първия кръг. Наставникът Йордан Янков остана доволен от представянето на пловдивчани, особено през второто полувреме. Ето какво заяви той пред официалния сайт на Балканската лига:

Искам да поздравя Сигал Прищина, защото изигра добър мач. Косоварите имат здравословни проблеми в отбора и очакват още играчи. Домакините играха добре, особено в началото. Беше много труден мач, тъй като това е нашата първа победа през сезона. Беше много важно за нашето самочувствие и за това всички да повярват в системата на игра. Моите баскетболисти показаха здрава игра и оставиха сърцата си на паркета.

В началото на срещата изпитвахме трудности, защото трябваше да се адаптираме към стила на игра на домакините, които разчитат на стрелбата. Беше трудно, но аз съм щастлив, че го направихме и второто полувреме се оказа много добро за нас“, отбеляза Янков.