Академик потегли с победа на старта в Балканската лига (ВИДЕО)

Източник: Веселин Михайлов 12/10/2021 21:47
Академик потегли с победа на старта в Балканската лига (ВИДЕО) balkanleague.net

Академик Пловдив потегли успешно на старта на новия сезон в Балканската лига. Четата на Йордан Янков отказа Сигал Прищина с 94-85 в среща от първия кръг в група B, изиграна в зала „Палати и Ринисъ де Спортове.“ Пловдивчани изоставаха през по-голямата част от първото полувреме, но във второто вдигнаха оборотите и успяха да стигнат до трудната победа. На 14 октомври (четвъртък) Академик ще бъде гост на Ибър Рожае.

View this post on Instagram

Публикация, споделена от Delasport Balkan League (BIBL) (@balkanleague)

Ниската резултатност доминираше в началните минути, като нито един от двата тима не успя да вземе надмощие. Добрите изяви на Дейхон Бърк, Лейсон Зекири и Ян Палокай, както и силната игра в защита, направиха така, че домакините да развалят статуквото. Неманя Бешович не настани под коша и вдъхнови до известна степен гостите, но Зекири напомни за себе си и помогна на техните съперници да поведат с 12 точки преди началото на втория период.

Косоварите продължиха да залагат на доброто си представяне в офанзивен план през втората част и запазиха своя солиден аванс, като най-дейни се оказаха Бърк и Зекири. Точни стрелби на Васил Бачев, Николай Николов и Томислав Минков възстановиха интригата, стопявайки изоставането на пловдивчани. Все пак на голямата почивка на светлинното табло бе изписано 48-46 в полза на тима от Прищина.

Интригата излезе на дневен ред при подновяването на играта. „Студентите“ обаче включиха на друга скорост и развалиха статуквото със солови акции на Бачев, Минков и Бешович, които им позволиха да дръпнат със 7 точки след 30 минути игра.

В заключителната четвърт Академик държеше инициативата в свои ръце, а за това допринесоха основно Бачев и Минков. Сигал се вдигна на щурм и се доближи опасно с общи усилия на Палокай и Бърк, но Минков нямаше спиране и осигури двуцифрена разлика на българките, които до финалната сирена не погледнаха назад.

Томислав Минков показа на какво е способен за пловдивчани, особено в офанзивен план. Крилото поведе колоната на реализаторите с 26 точки. Васил Бачев го последва с 15, по 14 нанизаха Неманя Бешович и Николай Николов, който се отличи и с 10 борби. Николай Титков бе близо до трипъл-дабъл със своите 11, 7 овладени под двата ринга топки и 10 асистенции.

Дейхон Бърк отговори за косоварите с 26 точки, Лейсон Зекири има 21 и 8 борби. Ян Палокай реализира 12, Николас Томсик вкара 11.