Парма се пребори за полуфинал в София

Източник: Веселин Михайлов 14/09/2021 22:56
Парма се пребори за полуфинал в София championsleague.basketball

Парма Перм си гарантира място на полуфиналите в квалификациите за Шампионската лига в София. Баскетболистите на Казис Максвитис надделяха над Апоел Ейлат със 79-76 във втория четвъртфинал в група D. Мачът в „Арена Армеец“ предложи доста драматични моменти, но във финалните акорди руснаците измъкнаха ценния триумф.

В следващата фаза Парма ще играе срещу френския Льо Ман. Срещата е планирана за 16 септември (четвъртък) от 21 часа и 30 минути.

Символичните домакини демонстрираха повече баскетболни аргументи и в двете фази на играта още на старта, което се оказа напълно достатъчно да се отскубнат с 10 точки напред в края на откриващата четвърт. Ролите на паркета се размениха в следващия период, когато символичните гости показаха съвсем различно лице и методично стигнаха до пълен обрат, за да поведат на голямата почивка при 38-35.

Интригата се настани трайно на паркета през третата част и смяната на водачеството преобладаваше, но все пак израелците си осигуриха точка актив преди началото на четвъртата.

Последните 10 минути предложиха истинска драма от страна и на двата отбора.Така се стигна до финалните 2 минути, когато Байрън Алън докара нещата до равенство. Кош на Джъстин Патън даде 2 точки разлика на тима от Ейлат, но тройка на Адас Юскевичус изведе руснаците с точка напред при оставащи 33 секунди. Алън отговори с два точни наказателни удара в ответната атака, но кош и фаул на Юскевичус върнаха минималното предимство на Парма. Последва грешка в съперниковия лагер, а след това Ейгридас Жукаускас сложи точка на спора от наказателната линия.

Ейгридас Жукаускас бе най-добър за победителите с 19 точки и 11 борби. Адас Юскевичус отбеляза 16, Арцьом Парахоуски записа 12 и 7 овладени под двата ринга топки.

Байрън Алън бе над всички за израелците със своите 28 точки, Джъстин Патън добави 16.